Rodzinna wycieczka do Kołobrzegu już za nami. Jak zwykle dopisała nam pogoda (pomimo zaawansowanej jesieni mieliśmy piękny słoneczny dzień), dopisali nam również chętni  – było z nami 24 dzieci oraz ich rodzice (głównie mamy), babcie lub ciocie – wszyscy ze Świdwina i okolicznych miejscowości, czyli ponad 40 osób.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Manufakturze Słodyczy Karmelowo. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc tylko dzieci brały udział w pokazie i mini warsztatach. Każde dziecko miało możliwość zrobienia swojego kolorowego lizaka, które później oczywiście mogło zabrać ze sobą.

Pobyt w Manufakturze Słodyczy, gdzie niesamowicie apetyczne zapachy drażniły  nosy, a kolorowe karmelki przygotowane do sprzedaży przykuwały oczy, był nie lada atrakcją dla najmłodszych uczestników wycieczki. Po pokazie, niemal każde dziecko stało się posiadaczem cukierków o najróżniejszych smakach i kolorach. Zakupom nie można się było oprzeć.

Przyszedł czas na zmianę klimatu – ze słodkiego, kolorowego świata przenieśliśmy się do świata wojen, broni, mundurów, wojskowego sprzętu, czyli wybraliśmy się do Muzeum Oręża Polskiego. W holu czekała już na nas pani przewodniczka, która przybliżyła historię oręża  – od czasów starożytnych i średniowiecznych po czasy współczesne. Pomimo, że rozpiętość wieku uczestników była duża – mieliśmy maluchy 4-5 letnie oraz nastolatki to udało się trafić w gusta większości uczestników. Na koniec nasza przewodniczka pochwaliła dzieci, że były dzielne i słuchały z zainteresowaniem historycznych opowieści, a także brały udział w dyskusji.

Ostatni punkt programu to bardzo kreatywne zajęcia – warsztaty plastyczne, które przygotowała dla nas Akademia smaku i rękodzieła Pasyonatca z Ustronia Morskiego. Warsztaty odbyły się w przepięknej scenerii – w porcie jachtowym w Kołobrzegu. Tematem zajęć były oryginalne kartki bożonarodzeniowe. Uczestnicy mieli do dyspozycji mnóstwo materiałów, z którego powstały prawdziwe cuda! Takie własnoręcznie zrobione kartki dzieci obiecały wysłać do swoich rodzin ze świątecznymi życzeniami.

Na końcu, po dniu pełnym wrażeń była chwila relaksu oraz pyszny obiad w klimatycznej restauracji Sailor Port w Kołobrzegu.

img_6526a

Wszyscy wrócili do domów zadowoleni, zrelaksowani i chętni na więcej…

A jeśli Ty masz chęć wybrać się na wycieczkę rodzinną z CroDea Travel śledź na bieżąco nasze propozycje i skontaktuj się z nami!