Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci ze szkół podstawowych
  • długość pobytu: do 8 godzin  pobytu

Festiwal Archeologiczny w Biskupinie to wrześniowa impreza, która od 1995 r. przyciąga tłumy turystów – rodziny z dziećmi w dni weekendowe, natomiast w dni powszednie wycieczki szkolne. Teren Muzeum Archeologicznego zamienia się w wielki plac atrakcji, które czekają na odwiedzających. Co roku na festiwalach prezentowane są  zagadnienia związane z archeologią Polski i Europy i świata, a także ciekawych kulturach. Tu można zobaczyć  Słowian, Wikingów, Celtów, Daków, Rzymian czy starożytnych Egipcjan, a także dowiedzieć się czegoś więcej o Indianach Ameryki Północnej czy kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Festiwal jest świetną okazją, aby na terenie Muzeum spędzić cały dzień. Oprócz tradycyjnego zwiedzania Muzeum wraz z przewodnikiem, dzieci odwiedzają stoiska związane z dawnymi zawodami. Tam mogą spróbować sił w garncarstwie, tkactwie, mogą samodzielnie przygotować naszyjnik z paciorków, namalować grecką wazę, napisać hieroglify. Mogą spróbować podpłomyków, zobaczyć jak i czym farbowano tkaniny, jak wyplatano rybackie sieci, jak wytwarzano przedmioty z drewna, metalu, zobaczyć pracę zielarek, obejrzeć dawne stroje i biżuterię. Wszystko to daje obraz życia ludzi w dawnej osadzie.

Dużą atrakcją festiwalu jest pokaz walk wojów.

Pobyt w Biskupinie w czasie trwania Festynu to niezwykle barwny, ciekawy i aktywny czas dla odwiedzających. Dzieci ze szkoły podstawowej znajdą tam na pewno mnóstwo atrakcji dla siebie, dzięki którym przeniosą się w czasie.

W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdami na wrześniowy Festiwal Archeologiczny do Biskupina zainteresowane grupy prosimy o umawianie terminu wyjazdu jeszcze w czerwcu.