Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci, dorośli
  • długość pobytu: do 8-10 godzin

Berlin – stolica Niemiec, największe miasto naszych zachodnich sąsiadów. Bogactwo zabytków sprawia, że można tu spędzić szmat czasu i okaże się, jak wiele miejsc pozostanie jeszcze do odkrycia. Dlatego też nie obiecujemy Wam, że z nami dokładnie zwiedzicie to przepiękne miasto podczas krótkiej wycieczki, jednak postaramy się sprawić, żebyście w Berlinie się po prostu zakochali… i wracali tam w każdej wolnej chwili.

Różnorodność atrakcji w Berlinie jest tak duża, że pomysłów na zwiedzanie tego miasta może być wiele. Oczywiście wszystko zależy od grupy, zainteresowań i wieku. Wycieczkę do Berlina możemy “skroić na miarę”, czyli ułożyć program wg potrzeb. Jednak mamy dla Was kilka przykładowych programów, które również można dowolnie modyfikować:

  • Berlin w pigułce, czyli poznajemy najważniejsze zabytki stolicy Niemiec z przewodnikiem.  Zobaczymy min. Wieżę Telewizyjną i słynny Alexander Platz, Bramę Brandenburską, Reichstag, słynna ulica Unter den Linden, Muzeum Muru Berlińskiego, Plac Poczdamski, Pałac Charlottenburg, Wyspa Muzealna, Katedra Berlińska, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Czerwony Ratusz). Ze względu na czas wymienione zabytki zobaczymy z zewnątrz, ale oczywiście możemy tak zmodyfikować program, żeby był czas na wejście np. na punkt widokowy Wieży Telewizyjnej czy kopuły Reichstagu.
  • Muzea w Berlinie – Wyspa Muzeów (np.  Nowe Muzeum, Stare Muzeum), Muzeum Techniki z wystawą Spectrum, Muzeum Historii Naturalnej) – pamiętajcie, że są to jedne z największym muzeów w mieście, dlatego dokładne obejrzenie wszystkich wystaw danego muzeum może zająć cały dzień lub więcej!
  • Największe atrakcje Berlina – w programie do wyboru np.: wjazd na Wieżę Telewizyjną, kawa na Placu Poczdamskim, zakupy w jednej z największej galerii handlowej – Mall of Berlin, świat czekolady w Ritter Sport Bunte Schokowelt, podwodny świat w Aqua Dom, Legoland Discovery Centre Berlin (atrakcja dla dzieci), gabinet figur woskowych Madame Tussauds, stadion Olimpiastadion, Panoramapunkt (wjazd na punkt widokowy na 100 m. najszybszą windą w Europie), ZOO, rejs po berlińskich rzekach (Szprewie i Haweli)
  • Atrakcje Berlina dla dzieci – wycieczka przygotowana z myślą o najmłodszych, w programie której może się znaleźć np. wizyta w Legoland Discovery Centre Berlin  (świat klocków Lego), ZOO, Ritter Sport Bunte Schokowelt (warsztaty czekoladowe lub tylko wizyta w sklepie firmowym Ritter Sport), Aqua Dom, Muzeum Techniki z wystawą Spectrum, gabinet figur woskowych Madame Tussauds, Sony Center i Plac Poczdamski,  Panorama Punkt. Więcej o propozycjach dla dzieci na wycieczkę do Berlina – kliknij tutaj 
  • Wydarzenia w Berlinie np. :

-Jarmarki Bożonarodzeniowe – przez cały grudzień możemy zwiedzać Berlin w świątecznym wydaniu i koniecznie odwiedzić kilka najciekawszych jarmarków. Szczegóły tutaj

-Festiwal Świateł w Berlinie – co roku organizowany w październiku, zabytki Berlina otulone są świetlnymi iluminacjami. Berlin pokazuje swoje bajkowe, malarskie oblicze, zapierające dech w piersiach

-Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB – organizowane co roku w marcu. Jest to największa na świecie wystawa w branży turystycznej. Gratka nie tylko dla ludzi z branży, ale niezwykłe wydarzenie dla ludzi spoza branży. Zwykle w weekend są dni otwarte – prezentują się wówczas kraje z różnych stron świata. W ciągu jednego dnia można odbyć niesamowitą podróż po całej kuli ziemskiej!

Wycieczkę do Berlina można połączyć ze zwiedzaniem Poczdamu (w opcji wycieczki kilkudniowej). Co możesz z nami zwiedzić w Poczdamie – zobacz tutaj: https://crodeatravel.pl/our-destinations/poczdam-miasto-ogrodow-i-palacow/

Zainteresowała Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy program wycieczki dostosowany do Twojej grupy!