W dniach 17-19.11.2017 w Dźwirzynie w Ośrodku Geovita odbyła się niezwykła impreza “Jesienny Weekend dla Aktywnych Kobiet” zorganizowana wspólnymi siłami przez CroDea Travel, CroDea Joanna Zielińska, Mobilną Szkołę Tańca Iskra oraz Kajtur Event. Impreza dedykowana była dla aktywnych pań, a program bogaty był w różnego rodzaju zajęcia sportowe.

Impreza rozpoczęła się w piątek, 17.11.2017. Zaraz po przyjeździe do Dźwirzyna i po zakwaterowaniu odbyły się pierwsze zajęcia Zumby. Większość pań uczestniczyła już wcześniej w zajęciach organizowanych przez p. Katarzynę Radomską i p. Karola Radomskiego z “Iskry”, więc nie było to dla nich nowe doświadczenie. Jednak kilka pań nie miała wcześniej do czynienia z Zumbą, więc miały okazję poznać tą technikę aktywności sportowej.

Po kolacji na panie czekały bardzo praktyczne zajęcia za podstaw samoobrony. Niestety czasy w których żyjemy powodują, że musimy być świadomi zagrożeń, które mogą na nas czekać. Im więcej wiemy, tym łatwiej będzie nam zapewnić sobie czy innym bezpieczeństwo.

Zajęcia z samoobrony p0prowadzili instruktorzy z Kajtur Event. Pokazali oni naszym uczestniczkom kilka trików, które pozwolą na odwrócenie uwagi agresora, bądź też po prostu pozwolą na uniknięcie ciosów wymierzonych przeciwko nam. Instruktorzy uświadamiali panie, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, na co zwrócić uwagę, co warto wykorzystać z własnej torebki, żeby się obronić. Na koniec były elementy krav- magi, które panie mogły przećwiczyć pod okiem instruktorów. Mamy nadzieję, że żadna z uczestniczek nie znajdzie się w sytuacji zagrożenia zdrowia bądź życia, a informacje, które uzyskały na zajęciach zachęciły je do zgłębienia tematu.

Zajęcia Aqua Zumby w sobotnie popołudnie przyciągnęły szczególnie te panie, które lubią wodę i pływanie. Warunki były idealne, bo pracownicy ośrodka postarali się, żeby cały basen był do naszej dyspozycji. Po zajęciach był więc czas na relaks w basenie i jakuzzi.

W sobotni wieczór, po kolacji odbyły się zajęcia z tańca towarzyskiego. Uczestniczki zapoznały się z podstawowymi krokami 10 tańców towarzyskich. Jednym przypadła do gustu łacina, innym standard….

Zajęcia Jump and Fit to propozycja dla wytrwałych. Początki mogą być trudne, jeśli ktoś nie ma dobrej kondycji, ale zajęcia dają mnóstwo frajdy i efektów w postaci spalonych kalorii!

Niedzielny poranek – zajęcia ogólnorozwojowe, które mają za zadanie rozbudzić organizm i przygotować do intensywnego dnia. Pomimo wczesnej pory frekwencja praktycznie stuprocentowa!

A to już zdjęcia z ostatnich zajęć tej edycji, zajęcia Zumby w niedzielne popołudnie. Oficjalne zakończenie, dyplomy dla uczestników, pamiątkowe wspólne zdjęcia.

Pomimo bogatego programu można było znaleźć czas na spacery nad morzem. Pogoda dopisała, momentami w sobotę świeciło nawet słońce. Ja oczywiście zabrałam ze sobą aparat!

 

Była też okazja, żeby wybrać się na pyszne ciacho do pobliskiej cukierni. Po takim treningu nikt nie miał wyrzutów sumienia, że raczy się bombą kaloryczną… Ale co się tam działo to nasza słodka tajemnica 😉

Na zakończenie krótki film z I edycji weekendu dla Aktywnych Kobiet. Zapraszamy na kolejne edycje!