WYCIECZKA

DLA PRZEDSZKOLAKÓW

CHEŁM GRYFICKI – MILITARNA PRZYGODA

18.05.2016 to był niezwykły dzień dla dzieci z  grupy – 5 latków z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Świdwinie. Wraz z wychowawcami oraz rodzicami przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Chełma Gryfickiego, gdzie uczestniczyły w zabawie pt. Militarna przygoda”. Zarówno dla dzieci, jak i dla nas był to ważny dzień, ponieważ po raz pierwszy CroDea Travel organizowała wycieczkę dla przedszkolaków.

Nasi najmłodsi klienci i ich rodzice z niecierpliwością i być może pełni obaw czekali na to, co wydarzy się w Chełmie i czy dzieci dadzą sobie radę z militarnymi zadaniami. Wycieczek do Chełma organizowaliśmy już mnóstwo (jeszcze pod marką CroDea Joanna Zielińska, na warsztatach militarno – surwiwalowych bawiło się kilkaset dzieci ze świdwińskich podstawówek), więc niektórzy rodzice coś niecoś słyszeli o surowych dowódcach i trudnych zadaniach. Ale wiadomo, że program i sposób prowadzenia zajęć dostosowany jest do wieku dzieci, więc na prawdę nie ma czego się bać!

Podróż minęła szybko, dzieci obejrzały na DVD bajkę, więc droga się nie dłużyła.  Uczestników wycieczki powitali instruktorzy, którzy mieli dziś za zadanie opiekować się naszą grupą. Uff, pierwsze lody przełamane, są uśmiechy na twarzach dzieci i ulga na twarzach rodziców. Będzie dobrze! Dzieci już czują smak przygody i ochoczo ruszają za instruktorami na główny plac przy góralskiej chacie.

Po krótkim instruktażu przyszedł czas na “wystrzałowe” powitanie. Lont zapaliła jedna z mam i wystrzałem z armaty rozpoczęliśmy “Militarną przygodę”. Jeszcze tylko malowanie twarzy barwami maskującymi oraz założenie kamizelek i drużyny są gotowe do wykonania zadań!

Okazało się, że nasze maluchy doskonale radziły sobie ze wszystkimi zadaniami, a osoby, które na początku były niechętnie nastawione do zabawy później bawiły się w najlepsze. Dzieci mogły sprawdzić się w różnych zadaniach, które wymagały od nich sprytu, pokonania swoich lęków i słabości, aktywności fizycznej. A nasi “surowi” instruktorzy zajmowali się dziećmi niczym nianie!

Zobaczcie, jak bawiły się dzieci na swojej przedszkolnej wycieczce w Chełmie Gryfickim:

Pobyt w Chełmie Gryfickim minął bardzo szybko. Na koniec jeszcze tylko zabawa w poszukiwanie skarbów wykrywaczem metali i wielka radość tych, którym udało się znaleźć puszkę napoju.

Po zabawie, na koniec pobytu był czas na pieczone kiełbaski, które dzieci zjadły z wielką chęcią.

Czas pożegnania z “Militarną Przygodą” niestety już nadszedł. Szkoda było wyjeżdżać, ale tak to już jest na naszych wycieczkach… wszystko co dobre, szybko się kończy!

Pięciolatki szczęśliwie wróciły do domu. Mamy nadzieję, że inne grupy z naszych świdwińskich przedszkoli pójdą w ślady dzielnej grupy i również skorzystają z naszej propozycji.

Dla maluchów z przedszkoli polecamy również inny program pt. “Słowiańska przygoda”. Więcej tutaj:

https://crodeatravel.pl/our-destinations/poligonchelmdzieci/