5 lutego 2017 odbyła się rodzinna wycieczka pod hasłem “Moc atrakcji w Szczecinie”. Uczestniczyło w niej 59 osób – w większości mieszkańcy Świdwina, a także rodziny z Drawska Pom., Połczyna Zdr. i Rzepczyna. Ilość chętnych miło nas zaskoczyła, niestety nie wszyscy chętni  zdążyli się zapisać, bo lista uczestników zamknięta już była w grudniu!

Pomimo porannych problemów i opóźnionego wyjazdu (niestety zima zaskoczyła drogowców, oblodzone drogi nie były posypane i nasz autokar nie był w stanie dojechać na czas do Świdwina) udało nam się w końcu wyruszyć w trasę. Na szczęście dotarliśmy (trochę spóźnienie) na jeden z ważniejszych punktów programu – warsztaty z robotyki, które przygotował Robotfun.

Dzieci dostały zestawy klocków Lego WeDo, z którego musiały  zrobić konstrukcje i na podstawie prostego, blokowego oprogramowania wprawić je w ruch. Każde dziecko wykazało się kreatywnością, pomysłowością, pracowitością. Przy tym było mnóstwo zabawy i śmiechu. Dziękujemy załodze Robotfun za wspaniałe zajęcia!

 

Kolejny punkt programu to pobyt w parku trampolin Fun Jump. Salta, skoki, gra w koszykówkę na trampolinie –  wielkie pokłady energii naszych dzieci były nie do wyczerpania!

Godzina minęła bardzo szybko, żal było wychodzić, ale po obiedzie czekał na nas niezwykły koncert rodzinny pt. “Dźwięki zostały rzucone”. Koncert odbył się w Sali Symfonicznej Filharmonii im. T. Karłowicza w Szczecinie. Oprócz muzyki (większość utworów dzieci znały “ze słyszenia”) był element teatru. Dzięki tej różnorodności form i lekkiej, wesołej narracji prowadzącego, dzieciom było łatwiej oswoić się z filharmonią, muzyką poważną oraz całą tą otoczką związaną z uczestnictwem w wydarzeniu kulturalnym. Takie obycie z kulturą od wczesnych lat na pewno zaowocuje na przyszłość. Dla większości dzieci (a także i rodziców) był to pierwszy pobyt w filharmonii. Widać było, że dzieci były zachwycone koncertem, a także samym gmachem filharmonii. Natomiast rodzice nabrali ochoty na koncerty, już takie typowe dla dorosłych.

Wieczorem pożegnaliśmy Szczecin mieniący się feerią kolorowych świateł. Na szczęście w drodze powrotnej gołoledzi nie było, więc bez problemów i szczęśliwie dojechaliśmy do domu.

Jeśli chcesz spędzić ciekawy weekend ze swoim dzieckiem to zapraszamy na wycieczki organizowane przez CroDea Travel w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”. Nasze propozycje znajdziesz tutaj.