“Twórcza sobota” to kolejna propozycja CroDea Travel w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”. Na tej wycieczce dzieci na pewno nie będą się nudzić – czekają bowiem na nich bardzo interesujące i kreatywne zadania. Przekonacie się już wiosną, a dokładnie 1.04.2017.

Tym razem wybierzemy się na wschód, a mianowicie do Koszalina i Słupska.
Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Pomysłowej Fabryce – miejscu, które jest nowością na liście koszalińskich atrakcji dla dzieci. Tam najmłodsi uczestnicy wezmą udział w niezwykle przyjemnych, pachnących i kolorowych warsztatach “Mydlane szaleństwo”. Podczas warsztatów dzieci wykonają różnymi technikami dwa kolorowe i pachnące mydełka. Mydełka po zastygnięciu zostaną zapakowane i dzieci zabiorą je do domu. Taka pachnące mydełko może być pamiątką z wycieczki lub prezentem dla ukochanej osoby.
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się także:

  • czy brud lepiej rozpuszcza się w ciepłej, czy zimnej wodzie?
  • czy mydło ma “PeHa”?
  • jak “działa” mydło? (mini teatrzyk)

Warsztaty potrwają ok. 75 min. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w zajęciach uczestniczą tylko dzieci.

Następny punkt programu zrealizujemy w Słupsku.
Odwiedzimy niezwykłe miejsce – Galerię Bursztynową, prowadzoną przez pasjonatę, miłośnika i znawcę bursztynów, Mistrza Bursztynnika pana Narcyza Kalskiego.
Galeria Bursztynowa w Słupsku funkcjonuje od 1969 r. Jej zbiory to ponad 300 odcieni bursztynu, okazy fauny i flory sprzed 40 mln. lat, około 100 bursztynowych inkluzji, przeszło 200 rzeźb wykonanych z bursztynu, prawie 500 naturalnych form bursztynu, rekonstrukcje maszyn do wiercenia i obróbki bursztynu z początku XX wieku.
W Galerii Bursztynowej poznacie mity i legendy związane z pochodzeniem bursztynu, dowiecie się gdzie i kiedy szukać bursztynu, jak rozpoznać prawdziwy bursztyn, poznacie barwy i stopnie przezroczystości bursztynu, dowiecie się jakie znaczenie ma bursztyn w medycynie, obejrzycie inkluzje zwierzęce i roślinne, zobaczycie kolekcję ponad 1000 bursztynowych serduszek. Na pamiątkę pobytu w Galerii Bursztynowej każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Ostatni element programu zdecydowanie pokocha każde dziecko – będziemy robić czekoladę, podczas Czekoladowych Warsztatów. Oczywiście przy okazji zajęć praktycznych nie zabraknie teorii związanej z całą produkcją czekolady – od zebrania owoców kakaowca, po masową produkcję. W warsztatach uczestniczą tylko dzieci.

PROGRAM WYCIECZKI / 1.04.2017 (sobota)

8.00 – wyjazd ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

9.15 – Koszalin, Pomysłowa Fabryka, warsztaty “Mydlane szaleństwo” (ok. 75 min)

12.00 Słupsk, Czekoladowe Warsztaty (ok. 75 min)

13.45 Słupsk, Galeria Bursztynowa (ok. 60 min)

ok. 15.00 – obiad

ok. 18.00  powrót do Świdwina

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Oferta skierowana do mieszkańców Świdwina i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Koszalina i Słupska

Uwaga! Nie mamy już wolnych miejsc na wycieczkę 1.04.17. Jest możliwość zorganizowania wycieczki w innym terminie, chętnych prosimy o kontakt, będziemy ustalać drugi termin.

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN120dziecko
  • Cena zawiera: udział w warsztatach “Mydlane szaleństwo” oraz Czekoladowych Warsztatach, zajęcia w Galerii Bursztynowej, obiad,  przejazd autokarem, opiekę pilota wycieczek
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia

Wioska Przygód Karla w Koserow – 22.06.24

22 czerwca @ 8:00 am - 7:00 pm

Pożegnanie wakacji w Chorwacji – 26-30.08.24

26 sierpnia @ 3:00 pm - 30 sierpnia @ 6:00 pm

Jesienna wycieczka do Chorwacji – 23-30.09.2024

23 września @ 3:00 pm - 30 września @ 5:00 pm