TEATR PLECIUGA I PARK TRAMPOLIN JUMP SZCZECIN

Niedziela, 3.10.2016 r.,  godzina 8 rano.   Na parkingu przy basenie robi się coraz bardziej tłoczno. Autokar właśnie podjechał.  Powoli zbierają się chętni, którzy zapisali się na wycieczkę z CroDea Travel. Gdy mamy komplet 45 osób – mieszkańców Świdwina i okolicznych wiosek,  możemy więc ruszać w drogę. Jest jeszcze dość mglisto i dżdżysto, ale widać, że powoli zaczyna się przejaśniać. W końcu regułą już jest fakt, że na wycieczkach z CroDea Travel zawsze świeci słońce.
Naszą propozycją na jesienną niedzielę jest wyjazd do Szczecina (kolejna propozycja w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę” – więcej o projekcie tutaj).

Pierwszy punkt programu – coś dla duszy –  wizyta w Teatrze Pleciuga.
Za chwilę trzeci teatralny dzwonek i zaraz rozpocznie się spektakl pt. ” Nie dość blada królewna” w reż. Ewy Piotrowskiej. Głównym wątkiem w spektaklu jest postać królewny Mirandy i jej rodziców, którzy żyją w świecie wg nich idealnym, w którym nie ma miejsca na uczucia, naturalność, bycie sobą. W świecie, w którym najważniejsze jest to, co o człowieku myślą inni, jak go postrzegają  i czego od niego oczekują.  W świecie kreowanym przez reklamy, media, trendy, modę. W domu – szklanej piramidzie mieszka królewna i jej rodzice, domem zarządza Perfekcyjna Ochmistrzyni, a o wizerunek mieszkańców dba Pan Wizaż. Wszystko jest na pozór idealne, ale między członkami rodziny nie ma miłości, zrozumienia, zaufania, akceptacji, tolerancji. Pewnego dnia wszystko się zmienia i okazuje się, że nie ma ideału…
Nie będę zdradzała fabuły spektaklu. Musicie koniecznie sami zobaczyć,  jak zmieniło się życie Mirandy i jej rodziców, co zrozumiała matka dziewczyny, jakimi wartościami w życiu zaczęli się kierować rodzice i jak zmienił się stosunek Mirandy do samej siebie. Spektakl jest bardzo wartościowy, pouczający, dający wiele do myślenia, uczący akceptacji samego siebie oraz najbliższych i najważniejsze chyba – wywołujący ogromne emocje.
Nim się obejrzeliśmy kurtyna opadła, ale emocje, które wywołała sztuka pozostały w nas na długo. Spektakl ten skierowany jest teoretycznie do dzieci,  jednak tematyka, jak i problemy nie są obce rodzicom. Naprawdę warto go zobaczyć, koniecznie wybierając się do teatru całą rodziną!
Po spektaklu mieliśmy spotkanie z aktorem w formie lekcji teatralnej.  Dzieci poznały różne rodzaje lalek wykorzystywane w spektaklach w Teatrze Pleciuga. Zobaczyliśmy, że granie “lalką” to naprawdę trudna sztuka, ale dzięki umiejętnościom aktorów możliwe jest pokazanie emocji postaci granych za pomocą np. szmacianej pacynki. Na koniec spotkania poszliśmy za kulisy, gdzie było mnóstwo ciekawych rekwizytów z różnych spektakli.
Czas w Teatrze Pleciuga nieubłaganie dobiega końca. Dla niektórych dzieci był to pierwszy raz, kiedy mogli poczuć teatralny klimat na własnej skórze. Bardzo nas to cieszy, że wśród uczestników mieliśmy kilkoro pięciolatków. Dobrze, że rodzice dbają również o duchowe  wychowanie swoich pociech  i od wieku przedszkolnego uczą ich obcowania z kulturą.

Opuszczamy Teatr Pleciuga. Czas na szybki obiad w galerii handlowej i przed nami kolejny punkt programu – tym razem będzie coś dla ciała – czyli park trampolin Jump Szczecin. Miejsce nowe na mapie rodzinnych atrakcji Szczecina, ale po to jesteśmy, żeby pokazywać Wam to co nowe, ciekawe i warte odwiedzin na Pomorzu Zachodnim.

Zdjęcia i film z niedzielnych szaleństw na trampolinach i w gąbkowych basenach zobaczycie poniżej. Tu nie potrzeba komentarza – zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci mówią same za siebie.

 

Wycieczka niestety dobiega końca. Czas wracać do Świdwina. Szczecin żegna nas słońcem.

Jeśli chcesz pojechać ze swoim dzieckiem na rodzinną wycieczkę z CroDea Travel skontaktuj się z nami, a my poinformujemy Cię o następnej, planowanej wycieczce.