Mamy dla Was kolejną propozycję wycieczki w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”. Tym razem zapraszamy  już 19 listopada 2016 (sobota) nad Bałtyk, do klimatycznego Kołobrzegu. W programie wycieczki: warsztaty w Manufakturze Słodyczy Karmelowo, zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego oraz warsztaty plastyczne (tematyka bożonarodzeniowa) w Akademii Smaku i Rękodzieła Pasyonatca, a na koniec pyszny obiad w Sailor Port – przepięknej restauracji w porcie jachtowym.

PROGRAM WYCIECZKI

9.15 – wyjazd z Drawska Pomorskiego

10.00 – zabranie chętnych ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

11.00 – 12.00- warsztaty w Manufakturze Słodyczy Karmelowo

Dzieci poznają proces produkcji karmelków oraz lizaków. Karmelowe cukierki robione są na oczach widzów od momentu wylania na blat ciekłego karmelu po złożenie i skrojenie cukierka. Dzieci będą miały okazję przygotować własnoręcznie lizaka.

Uwaga! Warsztaty są przeznaczone tylko dla dzieci (ze względu na ograniczoną ilość miejsca w manufakturze).

Rodzice w tym czasie mają godzinę dla siebie. Manufaktura znajduje się przy ul. E. Gierczak na Starówce, więc sklepy i kawiarnie są w bardzo bliskiej odległości.

12.15 – 13.30 – zwiedzanie w Muzeum Oręża Polskiego

“Zwiedzanie kołobrzeskiego muzeum to prawdziwa lekcja historii techniki wojskowej. Kolekcja została utworzona na podstawie świadectw pochodzących z wykopalisk archeologicznych (groty strzał, ostrogi, włócznie i topory), poprzez średniowieczną broń drzewcową, kolną, sieczną i miotającą, czy też bogato reprezentowane eksponaty dotyczące walk na morzu (kompasy, kotwice, modele okrętów); przebiega przez kolekcję XVIII wiecznych szabli, karabeli, lanc, pocisków artyleryjskich i luf armatnich.
Muzeum posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych.
Kolekcja broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych stanowi wstęp do bogatej prezentacji pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii eksponowanej w sali techniki oraz na wystawie plenerowej.”

14.00 – 15.30 warsztaty plastyczne w Akademii Smaku i Rękodzieła Pasyonatca

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej restauracji Sailor Port w Kołobrzegu. Przeznaczone są dla dzieci oraz rodziców. Na warsztatach przygotujemy ciekawe kartki świąteczne, które potem dzieci będą mogły wysłać do swoich najbliższych z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Warsztaty poprowadzi Natalia Jastrzębska – pedagog, instruktor rękodzieła, animator i manager kultury po wydziale zarządzania kulturą z wybranymi aspektami szkolnictwa artystycznego (Akademia Sztuki Szczecin), instruktor rękodzieła w Telewizji Kablowej Kołobrzeg “Pracownia Hobbystyczna Zrób To Sam” http://www.pracowniahobbystyczna.com.pl ; instruktor pracowni plastycznej w ustrońskim GOKu w Ustroniu Morskim w latach 2010 – 2015

Więcej o działalności p. Natalii poczytacie tutaj: http://pasyonatca.blox.pl/html

15.30 – 16.00 rodzinny obiad w Sailor Port

Naszym uczestnikom szef kuchni zaserwuje: nuggetsy z frytkami i karmelizowaną marchewką baby + sok do picia

“Stworzyliśmy miejsce, w którym wszyscy poczują się doskonale. “Sailor Port” to restauracja o niepowtarzalnym klimacie prowadzona przez ludzi z pasją, łącząca ze sobą kunszt kulinarny, przytulne wnętrze oraz świetną lokalizację w kołobrzeskim porcie jachtowym. Z naszego tarasu można podziwiać zacumowane jachty, rozkoszując się unikalnymi drinkami przy zachodzie słońca, czy raczyć się poranną kawą obserwując jak wstaje dzień. Takie wrażenia i smaki – tylko u nas.”

http://sailorport.pl/

ok. 17.00 powrót do Świdwina, ok. 17.45 – przyjazd do Drawska Pom.

Uwaga!

  • dorośli nie uczestniczą w warsztatach w Manufakturze Słodyczy
  • udział osób dorosłych w warsztatach plastycznych nie jest obowiązkowy (wówczas cena wycieczki będzie niższa o 35 zł. od ceny cennikowej dla os. dorosłej.) Prosimy o zgłoszenie tego faktu w momencie zgłaszania się na wycieczkę. Jeśli dorosły w ostatniej chwili zdecyduje się na udział w warsztatach będzie możliwość uregulowania należności na miejscu bezpośrednio z osobą prowadzącą warsztaty. Opiekunowie, którzy nie będą brali udziału w warsztatach mogą w tym czasie pójść na kawę do restauracji.
  • Są duże szanse, że zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego będziemy mieli z przewodnikiem. Standardowo przewodnik nie pracuje w soboty, ale obiecano nam, że zrobią co w ich mocy, żeby nam usługę przewodnicką wykonać.

Ilość miejsc ograniczona!

Oferta skierowana do mieszkańców Drawska Pom. i okolic, Świdwina i okolic, Łobza i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Kołobrzegu (np. Sławoborze, Gościno). Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

Zapisy przyjmujemy do 10.11.2016!

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena dla dziecka

PLN95osoba
  • Cena zawiera: bilet wstępu na warsztaty w Maufakturze Słodyczy, bilet wstępu do Muzeum Oręża Polskiego, udział w warsztatach plastycznych, obiad,  przejazd autokarem ze Świdwina, opieka pilota wycieczek
[/fusion_text]

Cena dla dorosłego

PLN88osoba
  • Cena zawiera: bilet wstępu do Muzeum Oręża Polskiego, udział w warsztatach plastycznych, obiad,  przejazd autokarem ze Świdwina, opieka pilota wycieczek
[/fusion_text]
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia

Wioska Przygód Karla w Koserow – 22.06.24

22 czerwca @ 8:00 am - 7:00 pm

Pożegnanie wakacji w Chorwacji – 26-30.08.24

26 sierpnia @ 3:00 pm - 30 sierpnia @ 6:00 pm

Jesienna wycieczka do Chorwacji – 23-30.09.2024

23 września @ 3:00 pm - 30 września @ 5:00 pm