Niezwykłe przygody w Agroturystyce Piastów w Chełmie Gryfickim cieszą się wśród naszych najmłodszych klientów ogromnym powodzeniem. Bardzo dużo dzieci ze świdwińskich podstawówek spróbowało już jam smakuje życie żołnierza, rycerza, zmierzyło się z własnymi słabościami i pokonało swój strach podczas ciekawych i oryginalnych zadań. W końcu nadszedł czas na nieco więcej, a mianowicie noc w Chełmie Gryfickim!

W czerwcu 2016 zgłosił się do mnie wychowawca klasy V z Zespołu Szkół w Rąbinie z prośbą o przygotowanie czegoś specjalnego dla jego wychowanków, czegoś co zapamiętają na wiele lat. Przypomniały mi się lata, kiedy ja byłam nastolatką, a moje ulubione wyjazdy to były obozy pod namiotem. Cała ta otoczka – musztra, warta, chleb z dżemem, drużyna, komary, gitara, ognisko miały swój magiczny klimat. Wyjazdy te wspominam do dziś z sentymentem, więc ochoczo przystałam na pomysł wychowawcy. Ekipie Kajtur Event z Chełma Gryfickiego przedstawiałam nasze oczekiwania i program na nocne manewry był gotowy. Program “Operacja Agent” ujrzał światło dzienne!

20 czerwca, późne popołudnie, dzień 1

Miejsce zbiórki w Rąbinie. Widzę grupę młodzieży z wielkimi plackami, karimatami, śpiworami oraz towarzyszących ich rodziców. Pogoda tego dnia była rewelacyjna, młodzieży dopisywały również pogodne nastroje. Chyba ekipa była gotowa na wielką przygodę! Na twarzach dzieci zobaczyłam wielkie podekscytowanie, w końcu nie do końca wiedzieli, co ich czeka. Każdy nerwowo sprawdzał, czy zabrał wszystkie niezbędne rzeczy.  Zapakowane plecaki wylądowały w bagażniku autokaru, ostatnie uściski z rodzicami. Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd z domu na noc, więc emocje tym samym były większe. Ruszamy!

Serdeczne powitanie w Chełmie Gryfickim przez organizatorów nocnych manewrów mamy już za sobą. Młodzież rozstaje się z telefonami komórkowymi, które zostają na czas zabawy schowane w specjalnym sejfie. Trzeba również przygotować miejsce na nocleg oraz przygotować ognisko na wieczór.

Zobaczcie, jak wyglądało powitanie,  “zakwaterowanie”  na terenie Agroturystyki Piastów, przygotowanie ogniska oraz formowanie drużyn.

Zabawę pod hasłem “Operacja Agent” czas zacząć! Drużyny są już gotowe do działania, obozowisko przygotowane. Trzeba oszczędzać siły, bo to na pewno nie będą dzieci nie pójdą spać tak szybko, jak iść spać powinny. Przed drużynami mnóstwo zadań, a potem mała przerwa na pieczone na ognisku kiełbaski.

Po ognisku bawimy się dalej. Każdy z uczestników ma już zaplanowaną wartę, więc tej nocy spania nie będzie.  Ponadto są jeszcze do wykonania zadania, ale już pod osłoną nocy…

Zbliża się północ. Czas na podsumowanie nocnych manewrów i wybór najlepszej drużyny. Część grupy może się udać do swoich namiotów na zasłużony odpoczynek, a pierwsza para idzie na posterunek pełnić wartę.

Dzień 2

Pobudka o godz. 7.00 – jak przystało na prawdziwych twardzieli zaczyna się poranną zaprawą. O dziwo, nikt nie narzeka! Pogoda się nieco pogorszyła, zaczął padać deszcz. Na szczęście nikt na to nie zwraca uwagi.

Po śniadaniu czas wracać do domu. Dobrze, że w tym dniu nie trzeba już iść do szkoły!

Obserwując zaangażowanie dzieci i ich zachowanie na wycieczce możemy powiedzieć, że decyzja wychowawcy, żeby zabrać swoich wychowanków na tego typu wyjazd była strzałem w dziesiątkę. Dzieci doskonale odnalazły się w nowej roli i w nowych warunkach – zupełnie innych niż mają w domu. Tu nie było wygód, ciepłej wody, wygodnego łóżka z pościelą i kolacji przygotowanej przez mamę. Nie było gier komputerowych ani telefonów komórkowych. Okazało się, że ciekawe zadania, wyzwania stawiane przed uczestnikami, dawka adrenaliny, rywalizacja, współpraca w grupie, dobra atmosfera, spowodowały, że nikt nie myślał o jakichkolwiek niedogodnościach i doskonale się bawił.

Piątoklasiści wrócili do domu bezpiecznie, może trochę brudni i niewyspani, ale warto było, bo jak twierdzili, była to najlepsza wycieczka w ich życiu!

Obejrzyjcie kilkunastominutowy film z nocnych manewrów w Chełmie Gryfickim. Jeśli spodobała Wam się ta wycieczka, nie zwlekajcie i czym prędzej skontaktujcie się z nami celem rezerwacji terminu!

https://www.youtube.com/watch?v=RdefhpWt3hI