W dniach 23-27.04.2017 zorganizowaliśmy wycieczkę do Wrocławia dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Osadników Wojskowych w Świdwinie. Program wypełniony był różnorodnymi atrakcjami, których w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje. Każdy z uczestników na pewno znalazł coś ciekawego dla siebie.

W związku z tym, że uczestnikami naszej wycieczki była młodzież gimnazjalna to poprosiliśmy uczniów o przygotowanie krótkiej relacji z wycieczki. Dziękujemy za opis naszemu uczestnikowi, którego nazwiska nie publikujemy, zgodnie z prośbą.

“23 kwietnia tego roku odbyła się wycieczka klas trzecich do Wrocławia. Wzięły w niej udział klasy 3c i 3e oraz nieliczni uczniowie z innych klas.
Wycieczka rozpoczęła się w momencie wyjazdu autokaru spod basenu Relax w Świdwinie. Wyruszyliśmy o godzinie 23:30. Podróż trwała osiem godzin. Organizatorem wyjazdu była firma CroDea Travel, natomiast opiekunami pani Lipkowicz i pani Wysokińska.
Zaraz po dojechaniu na miejsce, poszliśmy do Afrykanarium, gdzie było mnóstwo egzotycznych zwierząt. Uwagę wszystkich przykuł krokodyl unoszący się na wodzie i czekający na zdobycz.
Następnie udaliśmy się od Ogrodu Japońskiego, gdzie podziwialiśmy wspaniałą roślinność poruszając się po kamiennych dróżkach wykonanych w stylu japońskim.
Następnego dnia udaliśmy się do punktu widokowego, który znajduje się na 49 piętrze drapacza chmur SkyTower. Byliśmy zachwyceni widokami Wrocławia.
Innymi atrakcjami, które mieliśmy okazję zobaczyć we Wrocławiu były: Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, Panorama Racławicka oraz Rynek.
Ostatnią atrakcją przed wyjazdem było wspólne ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.
Noclegi wraz z posiłkami zostały nam zapewnione przez firmę CroDea Travel w hotelu o wysokim standardzie.
Była to wspaniała, niezapomniana wycieczka, która dostarczyła nam pięknych przeżyć i wrażeń, za które chcielibyśmy podziękować firmie CroDea Travel”

Uczeń świdwińskiego Gimnazjum

fot. Mariusz Zwoliński