Wyjątkowo zimny początek maja sprawił, że uczestnicy naszej szkolnej wycieczki  ze zgrozą myśleli o tym, jaką aurą przywita ich Trójmiasto. Telewizyjne relacje pogodowe z 10.05.17 i śnieg leżący na ulicach spowodowały, że w walizkach znalazły się ciepłe kurtki i czapki, a nie krótkie spodenki. Ja liczyłam jednak na sukces pogodowy, zresztą wg prognoz synoptyków miało się zdecydowanie poprawić. Poza tym, standardem wycieczek z CroDea Travel jest dobra pogoda i tego należy się trzymać!

11.05 – czwartek, godz. 4.00 zbiórka w Łobzie – zabieramy dzieci z klasy SP2, następnie jedziemy po grupę dzieci z kl. 6 z SP3 ze Świdwina.

W komplecie wyruszamy w trasę do Gdańska. Wstaje nowy dzień, zupełnie inny od poprzednich – dzień pełen słońca! Od razu wszystkim poprawiają się nastroje.

Pierwszym punktem w programie jest wizyta w Centrum Hevelianum. Tam dzielimy się na 2 grupy i zwiedzamy wystawy ”Dookoła Świata” oraz „Z energią!” 2 godziny wspaniałej zabawy w podróży przez fizykę, ekologię, geografię, przyrodę na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników wycieczki. Zobaczcie, jak bawiły się w Centrum Hevelianum nasi najmłodsi wycieczkowicze.

Po obiedzie spotykamy się z przewodnikiem, z którym poznajemy atrakcje Głównego Miasta. To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze zabytki Gdańska. Idziemy Drogą Królewską, czyli ulicą Długą oraz Długi Targ, podziwiamy Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, słynną Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Dom Uphagena. Wchodzimy również do Bazyliki Mariackiej Wniebowzięcia NMP, potem przechadzamy się przepiękną ulicą Mariacką, spacerujemy wzdłuż Motławy ulicą Długie Pobrzeże, żeby dotrzeć do Żurawia. Wrażenie robi Wielka Zbrojownia oraz Katownia i Wieża Więzienna. Cały spacer wzbogacony jest ciekawymi opowieściami naszego przewodnika o życiu dawnych Gdańszczan.

Pierwszy dzień wycieczki – dość zimny, ale słoneczny powoli się kończy. Nieco zmarznięci wracamy do hotelu, gdzie czeka na nas pyszna kolacja i wygodne łóżka. W końcu pobudka o świcie robi swoje, zmęczenie dopada wszystkich.

Drugi dzień wycieczki wita nas intensywnym słońcem. Temperatura powietrza wskazuje, że zapowiada się dużo cieplejszy dzień od poprzedniego. Pobudkę mamy około godz..7, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i jesteśmy już w drodze do ZOO w Gdańsku Oliwie. Tam czekają na nas meleks, którym robimy godzinną rundę po ogrodzie zoologicznym. Podczas przejażdżki dowiadujemy się wielu ciekawostek z życia mieszkańców ogrodu zoologicznego.

Udaje nam się zobaczyć niemal wszystkie zwierzęta, które przechadzały się po swoich wybiegach. Po przejażdżce poszliśmy jeszcze do pawilonów z gadami, płazami i ptakami oraz do zagrody z surykatkami i małpami. Harce tych ostatnich bardzo nas rozbawiły.

Czas pożegnać mieszkańców ogrodu zoologicznego i udać się do Sopotu. Oczywiście jak Sopot to molo oraz słynny Mociak z Krzywym Domkiem. Na Monciaku zdecydowanie było już czuć atmosferę zbliżającego się lata, dlatego też mieliśmy czas na lody czy zakup pamiątek.

Spacer po najdłuższym molo nad Bałykiem był wielką przyjemnością przy tak pięknej pogodzie. Chciałoby się posiedzieć na ławce nieco dłużej i powdychać jodu, ale w Gdyni czekał na nas obiad oraz inne atrakcje.

Po obiedzie idąc Skwerem Kościuszki, gdzie podziwialiśmy ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza i Dar Młodzieży dotarliśmy do Akwarium Gdyńskiego.


W Akwarium Gdyńskim mogliśmy zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

Atrakcje Trójmiasta bardzo podobały się uczestnikom szkolnej wycieczki, dzieci były również zadowolone z noclegów w hotelu “Czarna Perła” oraz z pysznego wyżywienia serwowanego przez hotelowego kucharza.

Jeśli spodobała Ci się nasza propozycja wycieczki “Atrakcje Trójmiasta” zapraszamy do kontaktu.