Serdecznie zapraszamy dorosłych na wspólny wyjazd na niezwykłe widowisko taneczne pt. “Dzieje Grzechu”, który odbędzie się 17.03.2018, tj. w sobotę w Operze na Zamku w Szczecinie. Dodatkowo będzie okazja wizyty w Muzeum Centrum Dialogu Przełomy, gdzie w raz z przewodnikiem obejrzymy wystawy związane z kontrowersyjnymi tematami dotyczącymi najnowszej historii Szczecina, Pomorza, Polski i świata.
PROGRAM
17.03.2018, sobota
12.15– wyjazd z Zarańska
12.45 – zabranie grupy ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie), ok. 13.05 zabranie chętnych z Łobza (zbiórka przy dworcu PKP)
15.30-17.00- wejście do Muzeum Centrum Dialogu Przełomy – zwiedzanie z przewodnikiem
Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, to miejsce spotkań i debat dotyczących kontrowersyjnych tematów, związanych z najnowszą historią Szczecina, Pomorza, Polski i świata. Podziemny pawilon, specjalnie w tym celu zbudowany według projektu Roberta Koniecznego, powstał w sercu miasta. W budynku znajduje się wystawa stała, obejmująca lata 1939–1989. W ekspozycję wprowadza przestrzeń pokazująca wojenny Szczecin, migracje i najtrudniejszy czas poprzedniego systemu politycznego – stalinizm. Najwięcej przestrzeni zajmują „polskie miesiące”, które w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców. Grudzień ’70, Sierpień ’80, Sierpień ’88, wpłynęły na transformacje ustrojowe w Polsce i Europie, trwale wpisując Szczecin i Pomorze Zachodnie w ciąg dziejów uniwersalnych.
Po zwiedzaniu Muzeum czas wolny w centrum Szczecina (okolice Filharmonii, Zamku)
19.00 – 21.00 balet “Dzieje Grzechu” – Opera na Zamku
Dzieje grzechu Karol Urbański Premiera 25 października 2014 r.
Balet na motywach powieści Stefana Żeromskiego do muzyki Mieczysława Karłowicza
Czy miłość kobiety może sprowadzić ją na samo dno? Czy w opanowanym przez mężczyzn świecie jest w stanie ocalić swoją godność? Spektakl inspirowany filmem Waleriana Borowczyka okrzykniętym największym skandalem polskiego kina i równie głośną książką Stefana Żeromskiego o tym samym tytule. Historia kobiety osamotnionej w świecie mężczyzn. Kobiety, która wiedziona namiętnościami trafia na samo dno. Kobiety, która od tego dna potrafi się odbić i ocalić pierwiastek siebie. Również historia świata. Świata, w którym nasze emocje, uczucia i słabości są obserwowane jak w sklepowej witrynie.
Balet Dzieje grzechu to spotkanie z literaturą, a nawet z… filmem. Karol Urbański, twórca tego spektaklu, zilustrował opowieść muzyką z epoki – późnoromantycznymi poematami symfonicznymi Mieczysława Karłowicza. Spektakl zyskał wyraz filmowy, stając się baletem fabularnym, taneczną adaptacją opowiadanej treści.
zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.opera.szczecin.pl/
ok. 23.00 przyjazd do Łobza, następnie do Świdwina i Zarańska.
Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778
Ze względu na obowiązek potwierdzenia rezerwacji biletów zapisy przyjmujemy tylko do 28.02.2018!
Cena
- Cena zawiera: bilet na balet (miejsca na parterze: rząd 12-15), bilet wstępu do muzeum, przewodnik po muzeum, przejazd autokarem, opieka pilota wycieczek
Zostaw komentarz