Serdecznie zapraszamy dorosłych na wspólny wyjazd do Szczecina. Tym razem tematyka jest nietypowa i niezwykle ciekawa – zwiedzimy Szczecin z piwem w tle oraz poznamy współczesną historię miasta w multimedialnym muzeum Centrum Dialogu Przełomy. Wycieczkę zakończymy degustacją złotego trunku w jednym z lokalnych browarów.

PROGRAM

26.11.2022, sobota

10.00 – wyjazd ze Świdwina

12.00 – 13.00- wejście do Muzeum Centrum Dialogu Przełomy – zwiedzanie z przewodnikiem

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, to miejsce spotkań i debat dotyczących kontrowersyjnych tematów, związanych z najnowszą historią Szczecina, Pomorza, Polski i świata. Podziemny pawilon, specjalnie w tym celu zbudowany według projektu Roberta Koniecznego, powstał w sercu miasta. W budynku znajduje się wystawa stała, obejmująca lata 1939–1989. W ekspozycję wprowadza przestrzeń pokazująca wojenny Szczecin, migracje i najtrudniejszy czas poprzedniego systemu politycznego – stalinizm. Najwięcej przestrzeni zajmują „polskie miesiące”, które w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców. Grudzień ’70, Sierpień ’80, Sierpień ’88, wpłynęły na transformacje ustrojowe w Polsce i Europie, trwale wpisując Szczecin i Pomorze Zachodnie w ciąg dziejów uniwersalnych.

13.00 – 14.00 Przerwa w Cafe Przełomy na szczeciński przysmak – do wyboru bułka ze śledziem lub z paprykarzem

14.00  – 17.00 Piwny Szczecin – zwiedzanie z przewodnikiem połączone z degustacją piw z 2 lokalnych browarów oraz z historiami ze złotym trunkiem w tle.

Spacerujemy w okolicach takich miejsc ja: Klub XIII Muz, Pałac Ziemstwa Pomorskiego, Neogotycka poczta, Brama Portowa, Browar Stara Komenda, Nowy Ratusz Czerwony, Rektorat PUM, Katedra, Zamek Książąt Pomorskich, Browar Pod Zamkiem.

17.00 – 19.00 Czas wolny

ok. 21.00   przyjazd  do Świdwina 

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778 

Zapisy przyjmujemy do 15.11.2022. Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy ok. 35 os.

 

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Cena

PLN210osoba
  • Cena zawiera: degustacja piwa w dwóch browarach (8 x ok. 100/ 150 ml), opieka przewodnika po Szczecinie, przejazd autokarem, opieka pilota wycieczek, bułka ze śledziem lub paprykarzem, wstęp do Centrum Dialogu Przełomy w soboty jest bezpłatny
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Formularz 1
Chętnie spróbuję: (wybierz jeden szczeciński przysmak)

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

 

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia