Miłośników win zapraszamy na niezwykłą wycieczkę do Winnicy Turnau do Baniewic,  która odbędzie się w sobotę, 14.09.2019 r. Będzie okazja do poznania tajników enologii, degustowania win produkowanych w Winnicy Turnau oraz do dobrej zabawy. Namów przyjaciół, współpracowników, członków rodziny, wyślij do nas zgłoszenie i … rozsmakuj się w winach z Pomorza Zachodniego! Dodatkowo będzie okazja zwiedzić z przewodnikiem klejnot Pomorza czyli Stargard.

PROGRAM

14.09.2019, sobota

  • 8.00 – wyjazd ze Świdwina, zbiórka przy basenie
  • 9.30-12.30 zwiedzanie Stargardu z przewodnikiem p. Małgorzatą Dudą

Spacer po mieście z uwzględnieniem takich miejsc jak:

-Rynek z gotyckim ratuszem z XIII wieku, przebudowany w XV stuleciu,  jeden z największych ratuszów w regionie,

– Kolegiata NMP Królowej Świata – piękna, monumentalna gotycka świątynia z XIII wieku to jeden z najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego, ważny element Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego (Uwaga! Wejście do świątyni uzależnione jest od tego, czy w tym czasie nie będzie żadnych nagłych uroczystości)

– liczne stargardzkie baszty (w tym dwie największe w Polsce), bramy miejskie (w tym jedyną  w Polsce bramę nad wodą) i mury obronne. Dowiemy się, skąd się wzięła nazwa Baszty Morze Czerwone i Bramy Pyrzyckiej.

Podczas spaceru poznamy również stargardzkie legendy: o budowie kolegiaty i krzyżu pokutnym.

  • 12.30 obiad i kawa w restauracji Ziemniakowelove (Ziemniakowelove to lokal stworzony z miłości do ziemniaków i pasji do gotowania. To jedyne takie miejsce, gdzie właściciel gotuje dla swoich gości. Zabierzemy Was w kulinarną podróż z ziemniakiem w roli głównej.)
  • ok. 15.00 przyjazd do Baniewic, wizyta w Winnicy Turnau

Winnica Turnau jest jedną z największych winnic w kraju oraz największą w woj. zachodniopomorskim. Po raz pierwszy zabutelkowano tu wina z własnych zbiorów w 2014. Produkuje się tu wina czerwone, białe i różowe.

W Winnicy Turnau spędzimy ok. 2,5 godziny. Pobyt będzie podzielony na 3 etapy: spacer po winnicy, zwiedzanie winiarni oraz degustację 4 gatunków win. Podczas degustacji serwowane są  regionalne sery zagrodowe od zaprzyjaźnionych serowarów. Pobyt w Winnicy Turnau to nie lada gratka dla miłośników win. Będzie również okazja do zakupu win produkowanych w Winnicy Turnau.

ok. 20.00/20.30 przyjazd do Świdwina

 

Zdjęcia pochodzą z archiwum Winnicy Turnau

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778 

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Grupa może liczyć max. 45 osób! Zapisy do 30.08.2019!

Oferta skierowana jest dla dorosłych. Szczególnie polecamy jako wyjazd integracyjny dla pracowników firm i instytucji!

Dołączyć się mogą do grupy mieszkańcy miejscowości, które mijamy na trasie, np. Łobez, Węgorzyno, Stargard oraz mieszkańcy sąsiednich miejscowości.

Organizator wyjazdu: biuro podróży CroDea Joanna Zielińska

Uwaga! Wycieczka odbędzie się przy 40 os. chętnych.

 

Relacja z wycieczki do Winnicy Turnau – zobacz tutaj https://crodeatravel.pl/wizyta-winnicy-turnau-oraz-arboretum-przelewice-relacja/

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, bo miejsc wolnych mamy coraz mniej!

Cena

PLN190osoba
  • Cena zawiera: pobyt w winnicy Turnau – zwiedzanie  winnicy, winiarni i degustację win, przejazd autokarem, opiekę pilota wycieczek oraz przewodnika po Stargardzie, bilety wstępów: Kolegiata, obiad i kawa w restauracji (danie z ziemniaka)
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"][/fusion_text]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia