“Rodzinna majówka” to kolejna propozycja na aktywne spędzenie czasu z rodziną w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, które mamy nadzieję, zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych. Naszą wycieczkę zaczniemy od spaceru z przewodnikiem w mieście wież – czyli w Stargardzie. Następnie udamy się do Szczecina na warsztaty z małymi edurobotami zwanymi Ozobotami. Po przerwie obiadowej spotykamy się Dragon Laser Tag na zabawie z laserami.

Stargard kojarzy się nam mieszkańcom Świdwina głównie z możliwością przesiadki do pociągów dalekobieżnych, ostatnio było również głośno na temat nazwy miasta,  kiedy zlikwidowano dodatek “Szczeciński”. Co więcej wiemy o Stargardzie, mieście, które jest tak blisko nas? Jeśli niewiele, to gwarantujemy, że po powrocie z naszej wycieczki spojrzycie na to miasto z zupełnie innej perspektywy.

Stargardzkie unikaty:
Stargard to miasto gotyku (Europejski Szklak Gotyku Ceglanego) z najcenniejszym zabytkiem Pomorza Zachodniego – Kolegiatą Mariacką
  • Baszty: Morze Czerwone i Tkaczy – najokazalsze baszty w Polsce
  • Planty – najdłuższe w Polsce (obok krakowskich)
  • średniowieczny Ratusz – największy na Pomorzu Zachodnim
  • Brama Młyńska – jedyna w Polsce i jedna z dwóch w Europie bram miejskich rozpiętych nad korytem rzeki
  • wieża kościoła św. Jana – jedna z najwyższych na Pomorzu i w pierwszej dziesiątce w kraju licząca 99 m. wieża kościelna
  • 15. południk długości geograficznej wschodniej
  • Wielki Dzwon (4500 kg) w kościele św. Jana – największy średniowieczny instrument na Pomorzu i jeden z najokazalszych w Polsce

Myślę, że dość tej teorii – koniecznie musicie wybrać się z nami na spacer po Stargardzie! W końcu to klejnot Pomorza! Na przykładzie Stargardu nasza przewodniczka Małgorzata Duda opowie, jak zakładano średniowieczne miasta – co koniecznie musiało się w nich znajdować (rynek, ratusz, kościół). Obejdziemy mury obronne (całość lub część – w zależności od pogody), zobaczymy bramy miejskie, baszty (w tym dwie największe w Polsce) i jedyną w Polsce bramę nad wodą! Dowiemy się, skąd się wzięła nazwa Baszty Morze Czerwone i Bramy Pyrzyckiej, od czego pochodzi słowo bronić. Zwiedzimy też kolegiatę Mariacką – jeden z najpiękniejszych kościołów na Pomorzu Zachodnim (na pewno od zewnątrz – w środku też, jak się uda umówić wejście; wstęp biletowany – 2 zł/os. dodatkowo płatny do ceny wycieczki). Dowiemy się również, kto wpisuje zabytek na listę Pomników Historii i jakie zabytki mogą się na niej znaleźć. Poznamy również stargardzkie legendy: o budowie kolegiaty i krzyżu pokutnym.

Po południu pojedziemy do Szczecina, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach z Ozobotem. Ozoboty, to małe eduroboty, które można programować z niespotykaną łatwością. Dzieci 5-6 letnie mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów. Taka technologia czyni z Ozobotów rozwiązanie idealne do oswajania już najmłodszych uczniów z podstawami dziedziny programowania. Dzieci w wieku od 7-8 lat bez problemu mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne.
Uwaga! W warsztatach z Ozobotami biorą udział tylko dzieci. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc możemy przyjąć tylko 26 os. grupę.

Ostatni punkt programu to zabawa w Dragon Laser Tag! Miejsce to cieszyło się ogromną popularnością podczas wycieczki “Męska Przygoda” i na prośbę naszych klientów powtarzamy ten punkt programu. W zabawie z laserami uczestniczą zarówno dzieci, jak i dorośli. Jednocześnie w zabawie może uczestniczyć 20 osób na połączonych arenach: militarnej i miejskiej.

Uwaga! W przypadku mniejszej ilości osób zastrzegamy sobie możliwość skrócenia pobytu na laserach do 1 godziny.

Relacja z ostatniego pobytu min. w Laser Tag – kliknij  tutaj 

zdjęcia: Dragon Laser Tag

PROGRAM WYCIECZKI / 21.05.2017 (niedziela)

7.10 – wyjazd z Zarańska

7.40 – zabranie grupy ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

9.30 – 12.30  – wizyta w Stargardzie 

13.30- 15.00 – warsztaty dla dzieci “Ozobot” w Szczecinie

przerwa obiadowa w galerii handlowej (obiad we własnym zakresie)

17.30 – 18.30 Dragon Laser Tag (1 h – 1,5 w zależności od ilości osób)

ok.21.00 powrót do Świdwina

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Ilość miejsc ograniczona!

Oferta skierowana do mieszkańców Drawska Pom. i okolic, Świdwina i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Szczecina (Łobez, Węgorzyno).

Uwaga! Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy min. 40 os.

W przypadku załatwienia możliwości wstępu do Kolegiaty w Stargardzie dojdzie dodatkowa opłata 2 zł/os.

Zgłoszenia przyjmujemy do 4.05.2017

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN108dziecko
  • Cena zawiera: udział w warsztatach Ozobot, zabawę w Laser Tag, przejazd autokarem, opiekę pilota wycieczek, zwiedzanie Stargardu z licencjonowanym przewodnikiem po woj. zachodniopomorskim
[/fusion_text]
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia