“Męska przygoda” to kolejna propozycja CroDea Travel w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”. Tym razem chcemy szczególnie zaprosić ojców z synami, bowiem tematyka wycieczki ucieszy chłopców – zarówno tych małych, jak i dużych. Męską przygodę przeżyjemy w Szczecinie, już 4.03.2017.

Oczywiście nie oznacza to, że nie mogą pojechać mamy oraz ich córki – nasza oferta jest na tyle ciekawa, że z pewnością każde dziecko znajdzie coś interesującego dla siebie.
Wycieczkę rozpoczniemy w Papugarni Carmen, niezwykłym miejscu, w którym swobodnie lata ponad 100 różnorodnych papug. Papugi można karmić, głaskać, robić z nimi zdjęcia (papugi chętnie siadają na ramieniu, głowie).
Następny punt programu to Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie zobaczymy min. pojazdy, które jeździły na naszych ulicach w czasach PRL-u. Syrena, Fiat 126p, motocykl wfm, autobus jelcz zwany ogórkiem, czy tramwaj GT6 to tylko kilka eksponatów z wielu, które znajdują się w muzeum.. Po świecie motoryzacji sprzed lat oprowadzi nas przewodniki, który zdradzi niejedną tajemnicę starych aut.
Podziemne Trasy Szczecina to kolejny punkt programu, podczas którego zwiedzimy szczecińskie schrony.
 Podziemne Trasy Szczecina urządzone w schronach: przeciwlotniczym i przeciwatomowym, znajdują się w rejonie dworca głównego. Jest to największy schron w Polsce zbudowany w czasie II wojny przez Niemców. W czasie nalotów był schronieniem nawet dla 5 tys. osób. Znajduje się na głębokości 5 pięter, żelbetowe ściany i strop mają grubość niemal 3 m. Powierzchnia całkowita schronu wynosi ok. 3 tys. m kw.

Podczas zwiedzania przewodnik omówi:

 • historię systemów fortecznych Szczecina
 • schrony, bunkry i inne podziemne budowle powstałe w Szczecinie okresie II wojny światowej
 • jak zorganizowane było życie w schronie II wojennym
 • życie w Szczecinie w czasie II wojny światowej podczas nalotów
 •  początek II wojny światowej w Szczecinie
 •  przemysł wojenny a praca przymusowa Polaków i innych okupowanych narodowości
 •  zniszczenia Szczecina w wyniku nalotów
 •  koniec niemieckiego Szczecina
 •  deportacja i repatriacja ludności w Szczecinie
 •  pierwsze dni polskiego Szczecina / przejmowanie Szczecina przez polską władzę ludową
 •  odgruzowywanie Szczecina i pierwsze lata powojenne
 •  wątek “Wielkiej Ucieczki” w kontekście Szczecina, przedstawiony w filmie kręconym na trasie II wojny Światowej pt. “Wielka Ucieczka na Północ”

Poza komentarzem przewodnika i treściami prezentowanymi w ścieżce dźwiękowej usłyszymy  dźwięk syreny przeciwlotniczej z okresu II wojny światowej, zobaczymy wiele wystaw, w tym zdjęcia przedwojennego i powojennego Szczecina itp. I co najciekawsze zobaczymy tunele, które wydają się nie mieć końca…

Język oraz tempo wycieczki dostosowane jest do wieku uczestników, dlatego też drodzy rodzice, nie obawiajcie się, że jest to miejsce nieodpowiednie dla dzieci czy tematy są “za trudne”. Sama wędrówka podziemną trasą jest atrakcją samą w sobie, a doskonale przygotowani pracownicy tematy związane z historią przedstawią w sposób łatwy i zrozumiały.

Ostatni punkt programu to wisienka na torcie – zabawa w Dragon Laser Tag!
Do dyspozycji uczestników są dwie sale – w stylu miejskim i wojskowym. Na każdej gra się nieco inaczej i każda zbudowana została kładąc nacisk na trochę inne aspekty. Sala militarna to przede wszystkim korytarze. Tu liczy się refleks i spryt. Sala miejska są podesty i tunele. Wymagają one kondycji na dobrym poziomie, oraz dobrej sprawności fizycznej. Na tej sali bardzo dobrze będą się czuli miłośnicy gier komputerowych.

W zabawie z laserami uczestniczą zarówno dzieci jak i dorośli. Sala jest wynajęta na 1,5 godziny, wiec każdy uczestnik będzie mógł kilka razy uczestniczyć w grze.

Więcej na stronie: http://www.dragonevent.pl/page/97/areny.html

zdjęcia: Dragon Laser Tag
PROGRAM WYCIECZKI / 4.03.2017 (sobota)

6.20 – wyjazd z Drawska Pom.

6.50 – zabranie grupy ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

9.00 – Papugarnia Carmen (ok. 1-1.5 h.)

10.45 – Muzeum Techniki i Komunikacji (ok. 1 h.)

11.45 – 13.45 przerwa obiadowa w galerii handlowej (obiad we własnym zakresie)

14.00  Zwiedzanie Podziemnych Tras Szczecina (1 h.)

15.30 – 16.30 Dragon Laser Tag (1 h.)

ok. 18.30/19.00 powrót do Świdwina

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Ilość miejsc ograniczona!

Oferta skierowana do mieszkańców Drawska Pom. i okolic, Świdwina i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Szczecina (Łobez, Węgorzyno, Chociwel).

Uwaga! Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy min. 45-50 os.

Uwaga! Mamy jeszcze wolne miejsca!

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN105osoba
 • Cena zawiera: bilety do: Papugarni, Muzeum Techniki,  Podziemnych Tras Szczecina,  opiekę przewodnika po Muzeum Techniki, zabawy w Laser Tag, przejazd autokarem, opiekę pilota wycieczek
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia