Serdecznie zapraszamy dorosłych na wspólny wyjazd do Szczecina. Tym razem tematyka jest nietypowa i niezwykle ciekawa – zwiedzimy Szczecin z piwem w tle oraz poznamy współczesną historię miasta w multimedialnym muzeum Centrum Dialogu Przełomy. Wycieczkę zakończymy degustacją złotego trunku w jednym z lokalnych browarów.

PROGRAM

21.03.2020, sobota

9.00 – wyjazd ze Świdwina

11.00 – 13.00- wejście do Muzeum Centrum Dialogu Przełomy – zwiedzanie z przewodnikiem

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, to miejsce spotkań i debat dotyczących kontrowersyjnych tematów, związanych z najnowszą historią Szczecina, Pomorza, Polski i świata. Podziemny pawilon, specjalnie w tym celu zbudowany według projektu Roberta Koniecznego, powstał w sercu miasta. W budynku znajduje się wystawa stała, obejmująca lata 1939–1989. W ekspozycję wprowadza przestrzeń pokazująca wojenny Szczecin, migracje i najtrudniejszy czas poprzedniego systemu politycznego – stalinizm. Najwięcej przestrzeni zajmują „polskie miesiące”, które w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców. Grudzień ’70, Sierpień ’80, Sierpień ’88, wpłynęły na transformacje ustrojowe w Polsce i Europie, trwale wpisując Szczecin i Pomorze Zachodnie w ciąg dziejów uniwersalnych.

13.00- 14.00 obiad

14.00  – 17.00 Szczeciński Szlak Piwny – zwiedzanie z przewodnikiem zakończone degustacją piwa w jednym z lokalnych browarów

Piwo towarzyszyło historii ludzkości od najdawniejszych czasów, również w Szczecinie miało ono bardzo ważne znaczenie. Podczas zwiedzania Szczecina z piwem w tle dowiesz się, jakie piwo lubiła szczecińska Caryca, dlaczego piwo było powodem śmierci jednego z rajców miejskich, jak Fryderyk Wilhelm I chciał kształcić szczecińskich browarników, co mają wspólnego Trzej Królowie z butelkami na piwo i czym było piwo odwetowe!

Po zwiedzaniu udamy się na degustację złotego trunku do jednego ze szczecińskich browarów.

ok. 20.00/21.00   przyjazd  do Świdwina 

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778 

Zapisy przyjmujemy do 10.03.2020. Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy ok. 40 os.

 

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, bo miejsc wolnych mamy coraz mniej!

Cena

PLN125osoba
  • Cena zawiera: obiad II danie, degustacja piwa, opieka przewodnika po Szczecinie, przejazd autokarem, opieka pilota wycieczek
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

 

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia