Serdecznie zapraszamy dorosłych na wspólny wyjazd do Szczecina. Tym razem tematyka jest nietypowa i niezwykle ciekawa – zwiedzimy Szczecin z piwem w tle oraz poznamy współczesną historię miasta w multimedialnym muzeum Centrum Dialogu Przełomy. Wycieczkę zakończymy degustacją złotego trunku w jednym z lokalnych browarów.

PROGRAM

21.03.2020, sobota

9.00 – wyjazd ze Świdwina

11.00 – 13.00- wejście do Muzeum Centrum Dialogu Przełomy – zwiedzanie z przewodnikiem

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, to miejsce spotkań i debat dotyczących kontrowersyjnych tematów, związanych z najnowszą historią Szczecina, Pomorza, Polski i świata. Podziemny pawilon, specjalnie w tym celu zbudowany według projektu Roberta Koniecznego, powstał w sercu miasta. W budynku znajduje się wystawa stała, obejmująca lata 1939–1989. W ekspozycję wprowadza przestrzeń pokazująca wojenny Szczecin, migracje i najtrudniejszy czas poprzedniego systemu politycznego – stalinizm. Najwięcej przestrzeni zajmują „polskie miesiące”, które w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców. Grudzień ’70, Sierpień ’80, Sierpień ’88, wpłynęły na transformacje ustrojowe w Polsce i Europie, trwale wpisując Szczecin i Pomorze Zachodnie w ciąg dziejów uniwersalnych.

13.00- 14.00 obiad

14.00  – 17.00 Szczeciński Szlak Piwny – zwiedzanie z przewodnikiem zakończone degustacją piwa w jednym z lokalnych browarów

Piwo towarzyszyło historii ludzkości od najdawniejszych czasów, również w Szczecinie miało ono bardzo ważne znaczenie. Podczas zwiedzania Szczecina z piwem w tle dowiesz się, jakie piwo lubiła szczecińska Caryca, dlaczego piwo było powodem śmierci jednego z rajców miejskich, jak Fryderyk Wilhelm I chciał kształcić szczecińskich browarników, co mają wspólnego Trzej Królowie z butelkami na piwo i czym było piwo odwetowe!

Po zwiedzaniu udamy się na degustację złotego trunku do jednego ze szczecińskich browarów.

ok. 20.00/21.00   przyjazd  do Świdwina 

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778 

Zapisy przyjmujemy do 10.03.2020. Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy ok. 40 os.

 

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, bo miejsc wolnych mamy coraz mniej!

Cena

PLN125osoba
  • Cena zawiera: obiad II danie, degustacja piwa, opieka przewodnika po Szczecinie, przejazd autokarem, opieka pilota wycieczek
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia