Szczecin – stolica naszego województwa znana jest dla wielu tylko z galerii handlowych, wizyt u lekarzy czy też wizyt urzędowych. Chcemy pokazać Wam przepiękny Szczecin z nieco innego punktu widzenia, bo jest to miasto, które obfituje w atrakcje turystyczne. Dlatego też nasza kolejna jesienna propozycja to wycieczka do Szczecina, na której poznamy najciekawsze miejsca tego miasta.

Na naszej wycieczce poznacie Szczecin jakiego na co dzień nie widzicie – znajdziemy się w Podziemnych Trasach Szczecina, spojrzymy na miasto z tarasu widokowego z wysokości ponad 50 m, przespacerujemy się szlakiem najciekawszych zabytków miasta. Ponadto odbędziemy podróż w czasie – od czasów książęcych z dynastii Gryfitów poprzez historię współczesną miasta. Serdecznie zapraszamy na naszą wycieczkę dorosłych, jak również dzieci w wieku szkolnym (od kl 4 wzwyż) wraz z opiekunami. Do naszej wycieczki mogą dołączyć się mieszkańcy miast znajdujących się na trasie przejazdu autokaru: Łobez, Węgorzyno, Chociwel.

PROGRAM

20.10.2018, sobota

7.45 – wyjazd ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie), przyjazd do Łobza ok. 8.15  – zabranie chętnych (zbiórka przy dworcu PKP)

Ok. godz. 10.00 przyjazd do Szczecina, gdzie wraz z przewodnikiem odwiedzimy:

  • Podziemne Trasy Turystyczne – ok. 50 min spacer szczecińskimi schronami przeciwlotniczymi, ukazujący historię miasta podczas II wojny światowej, w pierwszych latach po przyłączeniu do Polski oraz dzieje szczecińskich fortyfikacji.
  • Wały Chrobrego
  • Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba Apostoła w Szczecinie (wjazd na taras na wieżę widokową, wejście do katedry, mini koncert organowy)
  • Zamek Książąt Pomorskich (dziedzińce zamkowe, bez wchodzenia do sal)
  • Muzeum Historii Miasta Szczecina – W efektownych wnętrzach gotyckiego Ratusza Staromiejskiego zobaczymy wystawy poświęcone historii i kulturze Szczecina od czasów najdawniejszych – ilustrowanych zabytkami archeologicznymi – poprzez czasy książęce, okres szwedzki, pruski i niemiecki, aż po polski okres powojenny z bliskimi nam latami końca XX wieku.
  • Muzeum Centrum Dialogu Przełomy – w budynku znajduje się wystawa stała, obejmująca lata 1939–1989. W ekspozycję wprowadza przestrzeń pokazująca wojenny Szczecin, migracje i najtrudniejszy czas poprzedniego systemu politycznego – stalinizm. Najwięcej przestrzeni zajmują „polskie miesiące”, które w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców. Grudzień ’70, Sierpień ’80, Sierpień ’88, wpłynęły na transformacje ustrojowe w Polsce i Europie, trwale wpisując Szczecin i Pomorze Zachodnie w ciąg dziejów uniwersalnych.
  • Filharmonię Szczecińską – jeden z najokazalszych budowli w Europie
  • Kościół śś. Piotra i Pawła – niewielki ceglany kościołek, który może poszczycić się historią sięgającą czasów misji chrystianizacyjnej Ottona z Bambergu w 1124 rNajwiększą ozdobą świątyni jest ciągnący się przez niemal całą długość świątyni plafon z 1703, dzieło Philippa Ernsta Eichnera.

W trakcie zwiedzania zapraszamy wszystkich uczestników na obiad do restauracji na Starym Nowym Mieście. Ponadto podczas zwiedzania wygospodarujemy czas wolny do wykorzystanie wg własnego uznania.

Zakończenie zwiedzania ok. godz. 18.00, wyjazd ze Szczecina, przyjazd do Świdwina ok. godz. 20.00

Szczegółowych informacji udziela oraz zapisy przyjmuje: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778 

Uwaga! Zapisy przyjmujemy tylko do 10.10.2018! Ilość miejsc ograniczona.

Wycieczka odbędzie się w przypadku zebrania grupy ok. 40 os.

 

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, bo miejsc wolnych mamy coraz mniej!

Cena

PLN130osoba
  • Cena zawiera: przejazd autokarem, opieka pilota wycieczek i przewodnika po Szczecinie, bilety wstępów do wszystkich atrakcji ujętych w programie, obiad (zupa, II danie, napój)
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia

Majówka w Chorwacji z CroDea.pl

30 kwietnia, 2024 - 7 maja, 2024

Wiosna w Chorwacji z CroDea.pl

10 maja, 2024 - 15 maja, 2024