“Szlakiem słonia i Zielenicy” to kolejna propozycja na aktywne spędzenie czasu z rodziną w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”. Tym razem odwiedzimy Trzebiatów, gdzie dowiemy się min., dlaczego słoń stał się stał się symbolem miasta oraz pojedziemy do Trzęsacza, słynącego z ruin kościoła na klifie oraz z syreny Zielenicy, żeby dowiedzieć się, dlaczego morze zabrało dużą część świątyni.

Naszą wycieczkę zaczniemy od Trzebiatowa, od wizyty w Pałacu nad Młynówką, gdzie mieści się niesamowite muzeum. Tam zobaczymy kilka wystaw, które przeniosą nas w podróż w czasie – od średniowiecza do PRL-u. Zobaczymy min. salonik mieszczański, dowiemy się jak ubierały się dawniej kobiety na Pomorzu oraz w Europie, odwiedzimy pomorską zagrodę, dawną szkołę, przeniesiemy się w świat lalek.

Odwiedzimy również Przebieralnię Pałacową, gdzie będzie można przymierzyć stroje z różnych epok.

Poniższa galeria zdjęć pochodzi z archiwum CroDea Travel. Zdjęcia były zrobione podczas wizyty dzieci z południa Polski, które przebywały nad morzem w “zielonej szkole”. Serdecznie pozdrawiamy!

Oczywiście i tu w Pałacu znajdziemy symbolicznego słonia  – przy okazji warsztatów robienia pierników norbertańskich (pierniki wywodzą się ze średniowiecznych tradycji cukierniczych klasztoru norbertanów w podtrzebiatowskich Białobokach). Pierniki będą miały kształt słonia! W warsztatach robienia pierników będą uczestniczyły tylko dzieci.

Po wizycie w Pałacu nad Młynówką wybierzemy się na spacer “Szlakiem Słonia” po najciekawszych zakątkach miasta. Zobaczymy min. Basztę Kaszaną, Kościół Mariacki, Mury Obronne, Sgraffito ze słoniem. O wszystkich ciekawostkach związanych z miastem, jego mieszkańcami oraz zabytkami opowie nam przewodnik. Poznamy również legendę o tym, jak kasza Trzebiatów uratowała oraz dowiemy się, dlaczego słoń jest symbolem miasta.

Po obiedzie pojedziemy do Trzęsacza – małej miejscowości nadmorskiej, która słynie z ruin gotyckiego kościoła pw. Św. Mikołaja, z XIV/XV wieku położonego na klifie. Tam odwiedzimy Multimedialne Muzeum na Klifie, gdzie poznamy legendę o syrenie Zielenicy i dowiemy się, dlaczego morze zabiera mury kościoła.

PROGRAM WYCIECZKI / 21.10.2017 (sobota)

8.50 – wyjazd ze Świdwina

10.00  – pobyt w Trzebiatowie  -zwiedzanie Muzeum, warsztaty piernikarskie dla dzieci, spacer po Trzebiatowie z przewodnikiem (ok. 1,5 h)

ok. 14.00 – 14.30 – przerwa na obiad (Trzebiatów, Bar Korytko )

Następnie przejazd do Trzęsacza – wizyta w Multimedialnym Muzeum na Klifie

ok. 18.00 powrót do Świdwina

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Ilość miejsc ograniczona!

Wycieczkę polecamy rodzinom z dziećmi (bez ograniczeń wiekowych), jednak osoby dorosłe bez dzieci również mogą się do nas dołączyć.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy min. 40 os.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.10.2017

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN105dziecko
  • Cena zawiera: udział w warsztatach piernikarskich, bilet wstępu do Muzeum i do Pałacowej Przebieralni, przejazd autokarem, obiad (pierś z kurczaka, frytki, surówka, kompot), bilet do Muzeum w Trzęsaczu,  opiekę pilota wycieczek oraz opiekę przewodnika po Muzeum i po Trzebiatowie
[/fusion_text]
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia

Pożegnanie wakacji w Chorwacji – 26-30.08.24

26 sierpnia @ 3:00 pm - 30 sierpnia @ 6:00 pm

Jesienna wycieczka do Chorwacji – 23-30.09.2024

23 września @ 3:00 pm - 30 września @ 5:00 pm