Oto kolejna propozycja od CroDea Travel dla rodzin z dziećmi w ramach projektu “Zabierz dziecko na wycieczkę”.   Najmłodszym mieszkańcom Świdwina i okolic wraz z opiekunami proponujemy wyjazd do Szczecina w dniu 16.10.2016 (tj. niedziela) na rodzinną wycieczkę. Tym razem zapraszamy Was do Teatru Pleciuga na spektakl  pt. „Pippi Pończoszanka” oraz na spacer Podziemnymi Trasami Szczecina, gdzie min.  zgłębimy historię II wojny światowej.

Spektakl familijny pt. “Pippi Pończoszanka” z chęcią obejrzy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjalista, a także rodzic. Mnóstwo zabawnych dialogów, doskonała gra aktorska, świetna muzyka, piękna scenografia, duża dawka humoru powodują, że spektakl ten można oglądać kilka razy. Dlatego też tym chętniej organizujemy po raz drugi wyjazd na tą sztukę i gwarantujemy, że każdy widz będzie bardzo zadowolony. Spektakl ten od 2008 r. bije rekordy oglądalności w Pleciudze i co jakiś czas wraca na deski teatru, wówczas bilety rozchodzą się jak ciepłe bułki. Jeśli więc Twoje dziecko jeszcze go nie widziało – koniecznie jeździe z nami!
Podziemne Trasy Szczecina urządzone w schronach: przeciwlotniczym i przeciwatomowym, znajdują się w rejonie dworca głównego. Jest to największy schron w Polsce zbudowany w czasie II wojny przez Niemców. W czasie nalotów był schronieniem nawet dla 5 tys. osób. Znajduje się na głębokości 5 pięter, żelbetowe ściany i strop mają grubość niemal 3 m. Powierzchnia całkowita schronu wynosi ok. 3 tys. m kw.
PROGRAM WYCIECZKI

8.00 – wyjazd z Drawska Pom.

8.45 – zabranie grupy ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

11.00 – 13.30 Teatr Pleciuga, spektakl pt. „Pippi Pończoszanka” wg Astrid Lindgren w reżyserii Konrada Dworakowskiego

“Mała, zadziorna dziewczynka, która nie ma pojęcia, czym są konwenanse i święte zasady (na które podobno nie ma rady!) pojawia się w świecie Anniki i Tommy’ego niespodziewanie. Chociaż wyśpiewuje swoje prawie anarchistyczne manifesty w rytm szalonej, radosnej muzyki reggae i ska (granej przez piratów na żywo!), okazuje się, że tak naprawdę tylko ona wie, co jest w życiu ważne…
Pippi Pończoszanka zaprasza na pokład świata, po którym przejdzie się każdy, komu niestraszna piracka przygoda – spotkanie twarzą w twarz z dwoma drabami, nadgorliwą panią z opieki, policjantami, a także ze szkołą, w której nie pozwalają „ścigać się na pupach”.
Spektakl skierowany jest do dzieci, chociaż – nie wiedzieć dlaczego – dorosły także zaśmiewa się do łez…”

spektakl dla dzieci w wieku szkolnym (od 7 lat)

Zdjęcie ze spektaklu pochodzi z archiwum Teatru Pleciuga.

13.45 – 15.30 przerwa obiadowa w galerii handlowej (obiad we własnym zakresie)

16.00 – 17.00 Zwiedzanie Podziemnych Tras Szczecina

Podczas zwiedzania przewodnik omawia:

 • historię systemów fortecznych Szczecina
 • schrony, bunkry i inne podziemne budowle powstałe w Szczecinie okresie II wojny światowej
 • jak zorganizowane było życie w schronie II wojennym
 • życie w Szczecinie w czasie II wojny światowej podczas nalotów
 •  początek II wojny światowej w Szczecinie
 •  przemysł wojenny a praca przymusowa Polaków i innych okupowanych narodowości
 •  zniszczenia Szczecina w wyniku nalotów
 •  koniec niemieckiego Szczecina
 •  deportacja i repatriacja ludności w Szczecinie
 •  pierwsze dni polskiego Szczecina / przejmowanie Szczecina przez polską władzę ludową
 •  odgruzowywanie Szczecina i pierwsze lata powojenne
 •  wątek “Wielkiej Ucieczki” w kontekście Szczecina, przedstawiony w filmie kręconym na trasie II wojny Światowej pt. “Wielka Ucieczka na Północ”

Poza komentarzem przewodnika i treściami prezentowanymi w ścieżce dźwiękowej usłyszycie  dźwięk syreny przeciwlotniczej z okresu II wojny światowej, zobaczycie wiele wystaw, w tym zdjęcia przedwojennego i powojennego Szczecina itp. I co najciekawsze zobaczycie tunele, które wydają się nie mieć końca…

Język oraz tempo wycieczki dostosowane jest do wieku uczestników, dlatego też drodzy rodzice, nie obawiajcie się, że jest to miejsce nieodpowiednie dla dzieci czy tematy są “za trudne”. Sama wędrówka podziemną trasą jest atrakcją samą w sobie, a doskonale przygotowani pracownicy tematy związane z historią przedstawią w sposób łatwy i zrozumiały.

Uwaga!  Koniecznie weźcie wygodne buty i ciepłą bluzę.

ok. 19.00 – 20.00 powrót do Świdwina, następnie przejazd do Drawska Pom.

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Ilość miejsc ograniczona!

Oferta skierowana do mieszkańców Drawska Pom. i okolic, Świdwina i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Szczecina (Łobez, Węgorzyno, Chociwel).

Zapisy do 20.09.2016!

ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ ILOŚĆ CHĘTNYCH WYCIECZKA ZOSTAŁA ODWOŁANA.

 

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN75osoba
 • Cena zawiera: bilet na spektakl, bilet do Podziemnych Tras Szczecina i opiekę przewodnika, przejazd autokarem ze Świdwina, opieka pilota wycieczek
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia