Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci, młodzież, dorośli
  • długość pobytu: ok. 3 godziny

Fort Gerharda to jeden z najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie i na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Turyści zwiedzają fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach Fortu zwiedzający poznają jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy kandydat nadaje się do wojskowej służby.

Doskonała zabawa dla uczestników w każdym wieku!

Przy okazji pobytu w Forcie Gerharda można skorzystać z innych atrakcji tj:

  • najwyższa nad Bałtykiem latarnię morską w Świnoujściu  – wys. 68 m, 308 schodów do pokonania i piękny widok na Świnoujście, port i morze.
  • Podziemne miasto na wyspie Wolin –  obiekt militarny, którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona. To sieć podziemnych korytarzy łączących kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami.
  • 2 godzinny rejs wycieczkowym statkiem pasażerskim m/s “Chateaubriand” z przewodnikiem. Podczas rejsu zobaczysz: tor wodny do Szczecina, port Marynarki Wojennej, Kanał Mieleński, Starą Świnę, krajobrazy krainy 44 wysp, rezerwat ptactwa wodnego, historyczne miejsca z okresu II Wojny Światowej, przeprawę promową “Karsibór”, Terminal Promów Morskich, Morską Stocznię Remontową, port przeładunkowy, latarnię morską, Fort Gerharda i Fort Anioła, falochron i “Stawę Młyny”, Basen Północny, stację pilotów.
  • Międzyzdroje – gdzie zobaczysz słynną Aleję Gwiazd, przejdziesz się po molo, odwiedzić Gabinet Figur Woskowych i zrobisz sobie zdjęcie z najsłynniejszymi gwiazdami sportu czy muzyki, a także zobaczysz seans w Planetarium.

Zainteresowała Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy program wycieczki dostosowany do Twojej grupy!