Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci, dorośli
  • długość pobytu:kilka godzin

Ogrody tematyczne Hortulus to miejsce, gdzie zgromadzono ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne w 28 różnych ogrodach tematycznych. Są wśród nich ogrody klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy, czy warzywny. Są też takie, które działają na nasz zmysł wzroku – np. ogród biały, gdzie dominują rośliny o białych kwiatach, na zmysł powonienia – ogrody o wonnych kwiatach, rosarium, a także ogrody oddziałujące na zmysł słuchu – ogrody dźwięku (ogród traw i ogród wodny).

Ogrody tematyczne Hortulus to miejsce, które warto odwiedzić wiosną, latem czy jesienią. Jest to miejsce przepiękne, idealne do odpoczynku i spacerów. Wycieczki polecamy każdemu – od przedszkolaka do emeryta!

Ogrody tematyczne można zwiedzać z przewodnikiem. Dzięki temu oprócz doznań estetycznych można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z roślinami znajdującymi się w ogrodzie. Ponadto dzieci mogą wziąć udział w lekcji przyrody: “Rośliny i Zwierzęta – Symbioza Dająca Życie”.

W przypadku wycieczek szkolnych pobyt w Ogrodach tematycznych Hortulus można połączyć z:

  • wizytą w ogrodach Hortulus Spectabilis, gdzie dzieci mogą wziąć udział w drużynowej zabawie Labirynt Mocy w naturalnym labiryncie o powierzchni 1150 m kw, a także podziwiać labirynt i ogrody z wieży widokowej (taras na 18 m wysokości).
  • zwiedzaniem latarni morskiej w Gąskach
  • wizytą w skansenie chleba w Ustroniu Morskim (warsztaty pieczenia chleba)
  • pobytem nad morzem (zabawy na plaży, piknik)

Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką do Dobrzycy, skontaktuj się z nami. Skonstruujemy program odpowiadający potrzebom Twojej grupy.