Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci
  • długość pobytu: 4 godziny

W okresie jesienno – zimowym polecamy dzieciom z przedszkoli i szkół wycieczki tematyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Zapraszamy najmłodszych na warsztaty bożonarodzeniowe do klimatycznego Dworku Tradycja w Bełcznej. Ponad 300-letnia historia domu i jego liczne tajemnice oraz atrakcje sprawiają, że pobyt tu jest wyjątkowym przeżyciem. Dworek pamięta bezmiar burzliwych, pięknych i dziwnych historii. W jego otoczeniu działo się przez dziesiątki lat zwyczajne życie, których jest dziś żywym wspomnieniem. W murach domu mieścił się kiedyś zajazd i pastorówka, po wojnie umieszczono tu archiwum powiatowe, a przed kilkudziesięciu laty pełnił on także funkcję wiejskiej szkoły.

W tej niezwykłej scenerii dzieci będą miały okazję poczuć atmosferę świąt i przygotować się do nich odrobinę podczas warsztatów.

W ramach pobytu w Dworku Tradycja proponujemy:

  • warsztaty piernikowe – podczas których dzieci dowiedzą się, jaki jest sekret smacznych pierników, zapoznają się z przyprawami, które dodaje się do piernikowego ciasta, pod okiem instruktora przygotują ciasto i upieką pierniki
  • warsztaty plastyczno – techniczne – na których dzieci przygotują świąteczne ozdoby (do wyboru różne metody, formy np. ozdoby wykonywane metodą decoupage, lalki motanki, niciowe choinki itp.)
  • Podczas zajęć dzieci będą rozmawiały na temat tradycji bożonarodzeniowych

Zainteresowała Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy program wycieczki dostosowany do Twojej grupy!