Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci, dorośli
  • długość pobytu: 1 dzień

Podnośnia statków Niederfinow to miejsce, które na pewno spodoba się każdemu, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Znajduje się ok. 100 km. od Szczecina, w pobliżu cieszącego się dużą popularnością ZOO w Eberswalde.

Obiekt ten bije wszelkie rekordy pod względem liczby zwiedzających i jest najstarszą z czterech będących w czynnej eksploatacji podnośni w Niemczech. Podnośnia została zbudowana w latach 1927-1934, na kanale Odra – Hawela. Różnica poziomów pomiędzy górnym, a dolnym odcinkiem kanału wynosi 36 metrów.  Różnicę tę statki pokonują w wypełnionej wodą olbrzymiej wannie, która jest podnoszona lub opuszczana za pomocą czterech mechanizmów zębatkowych. Ruch statków na kanale jest dość duży, więc osoby przyjeżdżające zobaczyć ten niezwykły obiekt będą miały okazję zobaczenia procesu podnoszenia lub opuszczania statku.

W pobliżu podnośni jest specjalna platforma widokowa, na której można podziwiać wpływające i wypływające statki, ruchy wanny podnośni, operacje otwierania zapór lub po prostu napawać się pięknym krajobrazem doliny rzeki pod Eberswalde między nadodrzańskimi torfowiskami i krainą Barnim.

Zwiedzanie podnośni statków w Niederfinow można połączyć z wizytą w ZOO Eberswalde. Szczegóły  – kliknij tutaj.

Zainteresowała Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy program wycieczki dostosowany do Twojej grupy!