Project Description

  • Wycieczka jednodniowa
  • Grupa klientów: dzieci, dorośli
  • długość pobytu: do 8-10 godzin

Jarmarki bożonarodzeniowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce, jednak korzystając z faktu bliskości granicy z Niemcami proponujemy wycieczkę do Berlina, który wyjątkowo atrakcyjnie wygląda przed Bożym Narodzeniem. Praktycznie przez cały grudzień, podczas okresu Adwentu stolica Niemiec mieni się milionem kolorowych światełek, a uroku berlińskim ulicom dodają jarmarki bożonarodzeniowe (Weihnachtsmärkte). W samym Berlinie jarmarków jest ponad 100. Na każdym pachnie grzanym winem, pieczonymi kasztanami, smażonymi kiełbaskami, a oko cieszą owoce w kolorowych polewach, czekoladzie, prażone  migdały i orzechy oraz kandyzowane tropikalne owoce. Każdy jarmark też oferuje inne atrakcje – lodowiska, zjeżdżalnie, karuzele, występy artystów, szopki bożonarodzeniowe. Nie sposób odwiedzić ich wszystkich, ale my pokażemy Wam kilka największych, najciekawszych. Mówiąc o jarmarkach koniecznie należy wspomnieć o świątecznie oświetlonym i udekorowanym Berlinie, który wygląda naprawdę zjawiskowo.

Proponujemy całodniową wycieczkę do Berlina, na której odwiedzimy kilka najciekawszych jarmarków, a także zobaczymy największe zabytki  miasta w świątecznej odsłonie.

Program dopasowujemy do potrzeb grupy, w zależności od wieku uczestników i rodzaju wycieczki. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu na bożonarodzeniowe jarmarki do innych miast w Niemczech, np. Poczdamu czy Stralsundu i urozmaiceniem programu pobytem w Oceanarium w Stralsund czy też w Biosferze Poczdam.

Zainteresowała Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy program wycieczki dostosowany do Twojej grupy!