Mamy dla Was kolejną propozycję wycieczki w ramach projektu „Zabierz dziecko na wycieczkę”. Tym razem zapraszamy  już 19 listopada 2016 (sobota) nad Bałtyk, do klimatycznego Kołobrzegu. W programie wycieczki: warsztaty w Manufakturze Słodyczy Karmelowo, zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego oraz warsztaty plastyczne (tematyka bożonarodzeniowa) w Akademii Smaku i Rękodzieła Pasyonatca, a na koniec pyszny obiad w Sailor Port – przepięknej restauracji w porcie jachtowym.

PROGRAM WYCIECZKI

9.15 – wyjazd z Drawska Pomorskiego

10.00 – zabranie chętnych ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

11.00 – 12.00- warsztaty w Manufakturze Słodyczy Karmelowo

Dzieci poznają proces produkcji karmelków oraz lizaków. Karmelowe cukierki robione są na oczach widzów od momentu wylania na blat ciekłego karmelu po złożenie i skrojenie cukierka. Dzieci będą miały okazję przygotować własnoręcznie lizaka.

Uwaga! Warsztaty są przeznaczone tylko dla dzieci (ze względu na ograniczoną ilość miejsca w manufakturze).

Rodzice w tym czasie mają godzinę dla siebie. Manufaktura znajduje się przy ul. E. Gierczak na Starówce, więc sklepy i kawiarnie są w bardzo bliskiej odległości.

12.15 – 13.30 – zwiedzanie w Muzeum Oręża Polskiego

„Zwiedzanie kołobrzeskiego muzeum to prawdziwa lekcja historii techniki wojskowej. Kolekcja została utworzona na podstawie świadectw pochodzących z wykopalisk archeologicznych (groty strzał, ostrogi, włócznie i topory), poprzez średniowieczną broń drzewcową, kolną, sieczną i miotającą, czy też bogato reprezentowane eksponaty dotyczące walk na morzu (kompasy, kotwice, modele okrętów); przebiega przez kolekcję XVIII wiecznych szabli, karabeli, lanc, pocisków artyleryjskich i luf armatnich.
Muzeum posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych.
Kolekcja broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych stanowi wstęp do bogatej prezentacji pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii eksponowanej w sali techniki oraz na wystawie plenerowej.”

14.00 – 15.30 warsztaty plastyczne w Akademii Smaku i Rękodzieła Pasyonatca

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej restauracji Sailor Port w Kołobrzegu. Przeznaczone są dla dzieci oraz rodziców. Na warsztatach przygotujemy ciekawe kartki świąteczne, które potem dzieci będą mogły wysłać do swoich najbliższych z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Warsztaty poprowadzi Natalia Jastrzębska – pedagog, instruktor rękodzieła, animator i manager kultury po wydziale zarządzania kulturą z wybranymi aspektami szkolnictwa artystycznego (Akademia Sztuki Szczecin), instruktor rękodzieła w Telewizji Kablowej Kołobrzeg „Pracownia Hobbystyczna Zrób To Sam” http://www.pracowniahobbystyczna.com.pl ; instruktor pracowni plastycznej w ustrońskim GOKu w Ustroniu Morskim w latach 2010 – 2015

Więcej o działalności p. Natalii poczytacie tutaj: http://pasyonatca.blox.pl/html

15.30 – 16.00 rodzinny obiad w Sailor Port

Naszym uczestnikom szef kuchni zaserwuje: nuggetsy z frytkami i karmelizowaną marchewką baby + sok do picia

„Stworzyliśmy miejsce, w którym wszyscy poczują się doskonale. „Sailor Port” to restauracja o niepowtarzalnym klimacie prowadzona przez ludzi z pasją, łącząca ze sobą kunszt kulinarny, przytulne wnętrze oraz świetną lokalizację w kołobrzeskim porcie jachtowym. Z naszego tarasu można podziwiać zacumowane jachty, rozkoszując się unikalnymi drinkami przy zachodzie słońca, czy raczyć się poranną kawą obserwując jak wstaje dzień. Takie wrażenia i smaki – tylko u nas.”

http://sailorport.pl/

ok. 17.00 powrót do Świdwina, ok. 17.45 – przyjazd do Drawska Pom.

Uwaga!

  • dorośli nie uczestniczą w warsztatach w Manufakturze Słodyczy
  • udział osób dorosłych w warsztatach plastycznych nie jest obowiązkowy (wówczas cena wycieczki będzie niższa o 35 zł. od ceny cennikowej dla os. dorosłej.) Prosimy o zgłoszenie tego faktu w momencie zgłaszania się na wycieczkę. Jeśli dorosły w ostatniej chwili zdecyduje się na udział w warsztatach będzie możliwość uregulowania należności na miejscu bezpośrednio z osobą prowadzącą warsztaty. Opiekunowie, którzy nie będą brali udziału w warsztatach mogą w tym czasie pójść na kawę do restauracji.
  • Są duże szanse, że zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego będziemy mieli z przewodnikiem. Standardowo przewodnik nie pracuje w soboty, ale obiecano nam, że zrobią co w ich mocy, żeby nam usługę przewodnicką wykonać.

Ilość miejsc ograniczona!

Oferta skierowana do mieszkańców Drawska Pom. i okolic, Świdwina i okolic, Łobza i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Kołobrzegu (np. Sławoborze, Gościno). Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

Zapisy przyjmujemy do 10.11.2016!

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena dla dziecka

PLN95osoba
  • Cena zawiera: bilet wstępu na warsztaty w Maufakturze Słodyczy, bilet wstępu do Muzeum Oręża Polskiego, udział w warsztatach plastycznych, obiad,  przejazd autokarem ze Świdwina, opieka pilota wycieczek

Cena dla dorosłego

PLN88osoba
  • Cena zawiera: bilet wstępu do Muzeum Oręża Polskiego, udział w warsztatach plastycznych, obiad,  przejazd autokarem ze Świdwina, opieka pilota wycieczek

Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia