„Twórcza sobota” to kolejna propozycja CroDea Travel w ramach projektu „Zabierz dziecko na wycieczkę”. Na tej wycieczce dzieci na pewno nie będą się nudzić – czekają bowiem na nich bardzo interesujące i kreatywne zadania. Przekonacie się już wiosną, a dokładnie 1.04.2017.

Tym razem wybierzemy się na wschód, a mianowicie do Koszalina i Słupska.
Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Pomysłowej Fabryce – miejscu, które jest nowością na liście koszalińskich atrakcji dla dzieci. Tam najmłodsi uczestnicy wezmą udział w niezwykle przyjemnych, pachnących i kolorowych warsztatach „Mydlane szaleństwo”. Podczas warsztatów dzieci wykonają różnymi technikami dwa kolorowe i pachnące mydełka. Mydełka po zastygnięciu zostaną zapakowane i dzieci zabiorą je do domu. Taka pachnące mydełko może być pamiątką z wycieczki lub prezentem dla ukochanej osoby.
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się także:

  • czy brud lepiej rozpuszcza się w ciepłej, czy zimnej wodzie?
  • czy mydło ma „PeHa”?
  • jak „działa” mydło? (mini teatrzyk)

Warsztaty potrwają ok. 75 min. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w zajęciach uczestniczą tylko dzieci.

Następny punkt programu zrealizujemy w Słupsku.
Odwiedzimy niezwykłe miejsce – Galerię Bursztynową, prowadzoną przez pasjonatę, miłośnika i znawcę bursztynów, Mistrza Bursztynnika pana Narcyza Kalskiego.
Galeria Bursztynowa w Słupsku funkcjonuje od 1969 r. Jej zbiory to ponad 300 odcieni bursztynu, okazy fauny i flory sprzed 40 mln. lat, około 100 bursztynowych inkluzji, przeszło 200 rzeźb wykonanych z bursztynu, prawie 500 naturalnych form bursztynu, rekonstrukcje maszyn do wiercenia i obróbki bursztynu z początku XX wieku.
W Galerii Bursztynowej poznacie mity i legendy związane z pochodzeniem bursztynu, dowiecie się gdzie i kiedy szukać bursztynu, jak rozpoznać prawdziwy bursztyn, poznacie barwy i stopnie przezroczystości bursztynu, dowiecie się jakie znaczenie ma bursztyn w medycynie, obejrzycie inkluzje zwierzęce i roślinne, zobaczycie kolekcję ponad 1000 bursztynowych serduszek. Na pamiątkę pobytu w Galerii Bursztynowej każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Ostatni element programu zdecydowanie pokocha każde dziecko – będziemy robić czekoladę, podczas Czekoladowych Warsztatów. Oczywiście przy okazji zajęć praktycznych nie zabraknie teorii związanej z całą produkcją czekolady – od zebrania owoców kakaowca, po masową produkcję. W warsztatach uczestniczą tylko dzieci.

PROGRAM WYCIECZKI / 1.04.2017 (sobota)

8.00 – wyjazd ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

9.15 – Koszalin, Pomysłowa Fabryka, warsztaty „Mydlane szaleństwo” (ok. 75 min)

12.00 Słupsk, Czekoladowe Warsztaty (ok. 75 min)

13.45 Słupsk, Galeria Bursztynowa (ok. 60 min)

ok. 15.00 – obiad

ok. 18.00  powrót do Świdwina

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Oferta skierowana do mieszkańców Świdwina i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Koszalina i Słupska

Uwaga! Nie mamy już wolnych miejsc na wycieczkę 1.04.17. Jest możliwość zorganizowania wycieczki w innym terminie, chętnych prosimy o kontakt, będziemy ustalać drugi termin.

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN120dziecko
  • Cena zawiera: udział w warsztatach „Mydlane szaleństwo” oraz Czekoladowych Warsztatach, zajęcia w Galerii Bursztynowej, obiad,  przejazd autokarem, opiekę pilota wycieczek
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia