„Rodzinna majówka” to kolejna propozycja na aktywne spędzenie czasu z rodziną w ramach projektu „Zabierz dziecko na wycieczkę”. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, które mamy nadzieję, zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych. Naszą wycieczkę zaczniemy od spaceru z przewodnikiem w mieście wież – czyli w Stargardzie. Następnie udamy się do Szczecina na warsztaty z małymi edurobotami zwanymi Ozobotami. Po przerwie obiadowej spotykamy się Dragon Laser Tag na zabawie z laserami.

Stargard kojarzy się nam mieszkańcom Świdwina głównie z możliwością przesiadki do pociągów dalekobieżnych, ostatnio było również głośno na temat nazwy miasta,  kiedy zlikwidowano dodatek „Szczeciński”. Co więcej wiemy o Stargardzie, mieście, które jest tak blisko nas? Jeśli niewiele, to gwarantujemy, że po powrocie z naszej wycieczki spojrzycie na to miasto z zupełnie innej perspektywy.

Stargardzkie unikaty:
Stargard to miasto gotyku (Europejski Szklak Gotyku Ceglanego) z najcenniejszym zabytkiem Pomorza Zachodniego – Kolegiatą Mariacką
  • Baszty: Morze Czerwone i Tkaczy – najokazalsze baszty w Polsce
  • Planty – najdłuższe w Polsce (obok krakowskich)
  • średniowieczny Ratusz – największy na Pomorzu Zachodnim
  • Brama Młyńska – jedyna w Polsce i jedna z dwóch w Europie bram miejskich rozpiętych nad korytem rzeki
  • wieża kościoła św. Jana – jedna z najwyższych na Pomorzu i w pierwszej dziesiątce w kraju licząca 99 m. wieża kościelna
  • 15. południk długości geograficznej wschodniej
  • Wielki Dzwon (4500 kg) w kościele św. Jana – największy średniowieczny instrument na Pomorzu i jeden z najokazalszych w Polsce

Myślę, że dość tej teorii – koniecznie musicie wybrać się z nami na spacer po Stargardzie! W końcu to klejnot Pomorza! Na przykładzie Stargardu nasza przewodniczka Małgorzata Duda opowie, jak zakładano średniowieczne miasta – co koniecznie musiało się w nich znajdować (rynek, ratusz, kościół). Obejdziemy mury obronne (całość lub część – w zależności od pogody), zobaczymy bramy miejskie, baszty (w tym dwie największe w Polsce) i jedyną w Polsce bramę nad wodą! Dowiemy się, skąd się wzięła nazwa Baszty Morze Czerwone i Bramy Pyrzyckiej, od czego pochodzi słowo bronić. Zwiedzimy też kolegiatę Mariacką – jeden z najpiękniejszych kościołów na Pomorzu Zachodnim (na pewno od zewnątrz – w środku też, jak się uda umówić wejście; wstęp biletowany – 2 zł/os. dodatkowo płatny do ceny wycieczki). Dowiemy się również, kto wpisuje zabytek na listę Pomników Historii i jakie zabytki mogą się na niej znaleźć. Poznamy również stargardzkie legendy: o budowie kolegiaty i krzyżu pokutnym.

Po południu pojedziemy do Szczecina, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach z Ozobotem. Ozoboty, to małe eduroboty, które można programować z niespotykaną łatwością. Dzieci 5-6 letnie mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów. Taka technologia czyni z Ozobotów rozwiązanie idealne do oswajania już najmłodszych uczniów z podstawami dziedziny programowania. Dzieci w wieku od 7-8 lat bez problemu mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne.
Uwaga! W warsztatach z Ozobotami biorą udział tylko dzieci. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc możemy przyjąć tylko 26 os. grupę.

Ostatni punkt programu to zabawa w Dragon Laser Tag! Miejsce to cieszyło się ogromną popularnością podczas wycieczki „Męska Przygoda” i na prośbę naszych klientów powtarzamy ten punkt programu. W zabawie z laserami uczestniczą zarówno dzieci, jak i dorośli. Jednocześnie w zabawie może uczestniczyć 20 osób na połączonych arenach: militarnej i miejskiej.

Uwaga! W przypadku mniejszej ilości osób zastrzegamy sobie możliwość skrócenia pobytu na laserach do 1 godziny.

Relacja z ostatniego pobytu min. w Laser Tag – kliknij  tutaj 

zdjęcia: Dragon Laser Tag

PROGRAM WYCIECZKI / 21.05.2017 (niedziela)

7.10 – wyjazd z Zarańska

7.40 – zabranie grupy ze Świdwina (zbiórka na parkingu przy basenie)

9.30 – 12.30  – wizyta w Stargardzie 

13.30- 15.00 – warsztaty dla dzieci „Ozobot” w Szczecinie

przerwa obiadowa w galerii handlowej (obiad we własnym zakresie)

17.30 – 18.30 Dragon Laser Tag (1 h – 1,5 w zależności od ilości osób)

ok.21.00 powrót do Świdwina

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Zielińska, tel. 660 448 778

Ilość miejsc ograniczona!

Oferta skierowana do mieszkańców Drawska Pom. i okolic, Świdwina i okolic, a także miejscowości, które znajdują się na trasie do Szczecina (Łobez, Węgorzyno).

Uwaga! Wycieczka odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy min. 40 os.

W przypadku załatwienia możliwości wstępu do Kolegiaty w Stargardzie dojdzie dodatkowa opłata 2 zł/os.

Zgłoszenia przyjmujemy do 4.05.2017

Dzieci zabieramy tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Cena

PLN108dziecko
  • Cena zawiera: udział w warsztatach Ozobot, zabawę w Laser Tag, przejazd autokarem, opiekę pilota wycieczek, zwiedzanie Stargardu z licencjonowanym przewodnikiem po woj. zachodniopomorskim
Koniec przyjmowania zapisów za
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to niezwłocznie wypełnij formularz i prześlij go.

Mailem otrzymasz od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników.

Podoba Ci się nasza oferta?

Podziel się nią ze znajomymi!

Jesteś zainteresowany kolejnymi imprezami?

Zerknij poniżej na wydarzenia!

Najbliższe wydarzenia